Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Výstaviště zaplní nejnovější autonovinky i veteráni

10.10.2008 00:00 | ZaKulturou
Podzimní blok motoristických výstav známý jako Autoshow Praha - to už je stálice na nebi tuzemských přehlídek s touto tematikou. Letos se koná čtrnáctý ročník, a to od 9. do 12. října 2008 na holešovickém Výstavišti. Ještě o rok delší historii má souběžně probíhající Transped zaměřující se na nákladní automobily, lodní, železniční a lodní dopravu, logistiku, skladování a manipulace. Výčet doplňují již po deváté organizovaná Comma zahrnující ve své nomenklatuře komunální techniku a služby, a „benjamínek“ Karavany, potřetí přibližující návštěvníkům bouřlivě se rozvíjející segment karavanů a obytných vozů.

Na co se tedy můžeme těšit? Svou účast potvrdilo celkem 105 vystavovatelů, kteří představí takové krasavce, jako jsou automobily Ferrari a Lamborghini, ale i mnoho modelů, které sice nejsou tak exkluzivní, zato asi budou více vyhovovat vašim potřebám. Řada zúčastněných společností ohlásila české výstavní premiéry. Mezi nimi se největší pozornost zřejmě soustředí na tři zástupce mladoboleslavské automobilky: Škodu Superb, Superb Greenline a zejména novou Škodu Octavia. Rozhodně více než kuriozitou jsou čínské vozy Brilliance a Shuanghuan. Za zastávku stojí určitě také modernizovaný Volkswagen Golf, Opel Insignia nebo Kia Soul.

K Autoshow Praha patří neodmyslitelně i dvě specializované akce, umístěné do Křižíkových pavilonů. A to Car&Audio Show a Tuning&Racing. Doprovodný program uspokojí jak ty, kteří upřednostňují estetické zážitky, tak ty, kteří raději pořádné adrenalinové vzrušení. První skupinu určitě zaujme Veteran Car Show ve Foyeru Průmyslového paláce zasvěcené luxusním anglickým vozům. Druhou potom Škola smyků před Průmyslovým palácem nebo Setkání mistrů trucktrialu v dolní části Výstaviště (v sobotu 11. října od 9 do 18 hodin).


Přidej komentář