Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Za zlatým pokladem s posázavským pacifikem

23.05.2008 00:00 | ZaKulturou
V sobotu 24. května 2008 vyjede z Prahy parní vlak na trať legendárního Posázavského pacifiku. V čele vlaku bude parní lokomotiva 434.2186 „Čtyřkolák“ z roku 1917 a vlak projede nejkrásnější trasu pacifiku do Čerčan. Vlak bude sestaven z historických vozů 3. třídy s dřevěnými lavicemi včetně vozu bufetového. Odjezd je v 9.07 z nádraží Praha – Braník.

Kromě překrásného okolí železniční tratě vybudované v kaňonu řeky Sázavy s několika tunely a kamennými viadukty mohou cestující z parního vlaku navštívit mnoho kulturních akcí a pámátek v Posázaví. V Jílovém u Prahy stojí za návštěvu Regionální muzeum těžby zlata v Čechách. Pro zájemce je připravena i prohlídková trasa ve Zlaté štole svatého Josefa. Po předložení jízdenky na parní vlak je možno získat 50% slevu na vstupném do muzea a zlaté štoly.

Nedaleko zastávky Krhanice se nachází vojensko – historické muzeum Lešany, kde bude právě v tuto sobotu slavnostně zahajována sezóna 2008. Vstup do muzea je zdarma. Ve stanici Týnec nad Sázavou lze navštívit Týnecký hrad nebo nedalekou zříceninu hradu Zbořený Kostelec.

Základní zpáteční jízdenka vás přijde na 240 korun.


Přidej komentář