Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Zámek Zbraslav bude zdarma přístupný veřejnosti

09.10.2008 00:00 | ZaKulturou
V pátek 10. října 2008 připomene Sbírka orientálního umění Národní galerie v Praze deset let od otevření nové stálé expozice asijského umění na zámku Zbraslav. Při této příležitosti připravila Národní galerie v Praze volný vstup do stálé expozice asijského umění na zámku Zbraslav od 10 do 18 hodin.

V originálně řešené expozici je vystaveno více než tisíc exponátů asijského umění – soch, obrazů, volných grafik i knižních ilustrací, ale i ukázek uměleckých předmětů z textilií, kovů a emailů, dřeva, slonoviny, drahých kamenů a pro východní umění příznačného umění laku, keramiky a porcelánu. Rozsáhlá expozice představuje umění z různých asijských teritorií - z Japonska, Číny, Tibetu, Jihovýchodní Asie, Indie, a islámských oblastí Předního východu.

Od minulého roku byla doplněna i rozsáhlou zápůjčkou korejského umění z Národního muzea Koreje v Soulu, jež je nejkvalitnější prezentací korejského umění, především keramiky, ve střední Evropě. Kromě stálé expozice se na zámku Zbraslav čtvrtletně střídají i výstavy meších ucelených souborů z depozitářů Národní galerie, ale také ze zápůjček z jiných muzeí či děl s asijskou tématikou z autorských dílen žijících umělců.


Přidej komentář