Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Žižkovský masopust 2008 vzdá poctu Jaroslavu Haškovi

31.01.2008 00:00 | ZaKulturou
125. výročí narození světoznámého spisovatele Jaroslava Haška, jeho příteli Frantovi Sauerovi, u kterého na Žižkově bydlel a vydával první sešitové vydání své světoznámé knihy, ale také hlavní postavě románu, dobrému vojákovi Švejkovi, bude věnován 15. ročník Žižkovského masopustu.

Žižkovský masopust tradičně pro veřejnost začne v sobotu 1. února 2008 maškarním odpolednem pro děti v Paláci Akropolis, večer jej zde vystřídá Masopustní rej, kde každá maska získá zdarma jitrnici a pivo. Hlavním programem večera bude rocková skupina Buty se svým pořadem Jukebox, ve kterém výběr repertoáru určují sami diváci. V sobotu v poledne se otevřou návštěvníkům dveře legendární žižkovské hospody U vystřelenýho oka. K masopustním hodům zde bude tradičně hrát Žižkovanka. Nedělní odpoledne bude patřit také dětem a rodičům v klubovém kině Aero.

Hlavní akce masopustní průvod pak tradičně vyrazí z náměstí Jiřího z Poděbrad v úterý 5. února 2008 před Popeleční středou. Vedle maškar na chůdách i bez nich budou v průvodu přítomni přímý potomek slavného spisovatele Richard Hašek s členy Strany mírného pokroku v mezích zákona, voják Švejk se svou jednotkou i Franta Sauer. Opozdilce bude zpět do průvodu nahánět obří smrtka. Přes Mahlerovy sady zamíří průvod na Prokopské náměstí, kde vzdá poctu Jaroslavu Haškovi u jeho jezdecké sochy. Žižkováci zde také předají pamětní desku Richardovi Haškovi.

Na radnici na Havlíčkově náměstí maškary převezmou vládu na Žižkovem z rukou starostky Mileny Kozumplíkové. Masopustní průvod poté dojde opět na náměstí Jiřího z Poděbrad, kde bude program zakončen ohnivou show skupiny Pa-li-tchi.


Přidej komentář