Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Baletní Miniatury na jevišti Stavovského divadla

Los Suenos foto Hejny
Los Sueňos - Magda Matějková, Alexandre Katsapov 2 - Foto Pavel Hejný
11.12.2011 11:48 | Balet Národního divadla prezentuje nejen díla renomovaných choreografů, ale pravidelně dává prostor také začínajícím tvůrcům. Právě jim jsou věnovány Miniatury, komponované večery složené z několika aktuálních choreografií mladých umělců.  Na začátku roku jsou Miniatury na programu 9. a 10. ledna ve Stavovském divadle.

V Miniaturách své tvůrčí nápady na jevišti realizují především současní členové či sólisté baletního souboru Národního divadla. Díky tomuto projektu dostávají možnost aktivně prožít celý tvůrčí proces. A na výsledku je znát, jak moc je to baví. Miniatury jsou pokaždé jiné, pokaždé plné osobitých nápadů, invenčních záměrů, nadšení a mládí, emocí... Vše interpretováno samotnými choreografy nebo tanečníky Národního divadla, kteří mají chuť se pohybově a výrazově rozvíjet. Skutečná perlička na repertoáru!

Iniciátorem Miniatur v Národním divadle byl šéf baletu Petr Zuska, inspirován svými zkušenostmi ze světových tanečních scén, kde jsou podobné choreografické dílny naprosto běžné. Mladí choreografové tímto způsobem dostávají šanci dál rozvíjet svůj talent a diváci zase možnost poznat současné baletní umění. Přidej komentář