Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Bezrozpočtový festival studentských divadel v Divadle v Celetné!

Bezrozpočtový festival studentských divadel
Bezrozpočtový festival studentských divadel
27.10.2011 09:52 | redakce ZaKulturou.cz

Studentská umělecká skupina OLDstars z pražských Vršovic pořádá v termínu od 27. do 30.října bezrozpočtový festival studentských divadelních spolků. Na prestižní divadelní adrese v centru Prahy se sejde široké spektrum souborů z celé republiky.


Celý festival ve čtvrtek večer otevře kladenský soubor AKAKABABA. Do Celetné dorazí s nastudováním hry Martina Čičváka DŮM, KDE TO DĚLAJÍ DOBŘE.


Páteční program čítá hned tři inscenace a startuje v 18:00 erotickým thrillerem KRTEČEK divadelního spolku Divná Bára. Následovat je bude od 20:00 hodin soubor přidružený k občanskému sdružení Nepřijatelní. Představí text slovenského autora Viliama Klimáčka - DEALEŘI - o tom, že vše je v dnešním světě na prodej a vše se také dá prodat. Páteční pozdní večer uzavře pořádající soubor OLDstars současnou hrou TRŮN MILOSRDENSTVÍ. Tu lze charakterizovat jedinou prostou větou z anotace: Někdy je snazší naběhat kilometry kolem jedné prosté věty nebo pohřbít svůj život v troskách, než říct: "Nevím, jestli tě ještě miluju."


Sobotní odpoledne v Celetné odstartujeme pohádkou. OLDstars představí svůj projekt na motivy příběhu Astrid Lindgernové s názvem LVÍ SRDCE. Pokračovat bude soubor Centrální zádrhel, přidružený k ZUŠ Strakonice. Na prknech Divadla v Celetné nám zahrají trilogii absurdních aktovek Pierra-Henri Camiho nesoucí název 3X CAMI.


V druhé polovině večera představí OLDstars adaptaci slavné filmové povídky Ingmara Bergmana SEDMÁ PEČEŤ. Na jevišti je po 22.hodine vystřídají studenti techniky GigaHertzi s textem maďarského autora Zoltána Egressyho ŠŤOVÍK, PEČENÉ BRAMBORY.


V neděli uzavřou festival hned čtyři představení. Objev letošního festivalu Jiráskův Hronov – soubor Slovanský tyátr – přiveze do pražské Celetné až z Olomouce klasický příběh bratří Mrštíků MARYŠA. Dismanův rozhlasový dětský soubor pak připraví kompilaci z lidových písniček a říkadel – ta nese název PEACENIČKY.


V neposlední řadě zmiňme dvě inscenace, které celý festival v neděli večer definitivně zakončí. Pražský divadelní soubor Ty-já-tr vystoupí s adaptací knihy Karla Poláčka BYLO NÁS PĚT, poslední inscenací celého festivalu pak bude TO I ONO – hříčka irského dramatika Daniela McIvora, s kterou se OLDstars na jeviště Divadla v Celetné vrací po čtyřech měsících.


Vstupenky na festival lze rezervovat a zakoupit přímo na pokladně Divadla v Celetné – a to za 70,-kč pro studenty a 120,- pro ostatní dospělé.


Více informací lze nalézt na webových stránkách:
www.oldstars.cz/prehlidka
www.divadlovceletne.cz
www.oldstars.cz


Toiono
Festival - plakát
Pečeť
Pečeť
Trůn
Trůn
Lvi
Divná Bára


Tagy: festival


Přidej komentář