Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Česká premiéra představení FLUSH - divadlo, jak ho ještě neznáte

Flush-divadlo
Česká premiéra představení FLUSH - divadlo, jak ho ještě neznáte
06.12.2009 00:50 | PÁ 11 / SO 12 / NE 13 prosince / 20h


FLUSH / HoME o.s. (CZ) a Flying Autor Studio (USA)pohybové divadlo / 60minMezi uvězněným komikem a jeho dozorcem existuje rozumem nepochopitelné přátelství.
Premiérová spolupráce USA a ČR nabízí fascinující fyzické divadlo v podání uznávaných herců. Mezi zadržovaným a vyšetřovatelem vzniká surrealistický vztah, který odhaluje skutečnou podstatu moci. Temná stránka lidské povahy vyplouvá na povrch.


Představení zachycuje podstatu sociálních a politických mechanismů 21. století a zkoumá, jaký vliv má moc a povit spoluviny na jedince nebo skupinu. Flush využívá jako hudební podklad tradiční americkou hudbu, která dohromady s obrazem vytváří celek, vybízející diváka k osobní reflexi.

premiéra: 15. 10. 2009 v rámci festivalu Litmoon v Santa Barbaře, USA

koncept: James Donlon, Matt Tavianini, tvůrci: James Donlon, Howard Lotker, Charlie Oates, režie: Charlie Oates, performeři: James Donlon a Howard Lotker, masky: James Donlon, spolupráce: Lola Vollen, Visiting Scholar, UC - Berkeley, vytvořili: HoME o.s., Flying Actor Studio a MOTUS o.s. – produkce divadla Alfred ve dvoře

Přidej komentář