Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Cristina Maldonado THEOREM OF WANTING – Teorie chtění

maldonado
Cristina Maldonado THEOREM OF WANTING – Teorie chtění
21.06.2009 22:45 | 23. a 24. června v Experimentálním prostoru Roxy / NoD

Mexická tanečnice se vrací do Roxy / NoD s novou premiérou nazvanou Teorie chtění ( Theorem of wanting )

Speciální tým, který na nové multimediální inscenaci pracuje vycházel při přípravách z analýzy dovědět se více o našich potřebách: ať už jako daných základech našeho přežití, povrchních tužbách konzumentů, hlubokých emocionálních a duševních potřebách nebo trvalém stavu mít potřebu stále něco chtít.

Interaktivní představení nabídne sledování ukázek nových filmů a televizních soutěží, pití čaje, rozhodování, poznávání základů elektroniky a také obdarování diváků dárky.

Koláž situací je ovlivněna vizuálním a produkčním uměním, televizní kulturou, interaktivním videem a minimálním tancem a využívá základního principu interakce mezi umělcem, médii a obecenstvem.

Maldonado je mexická tanečnice, výrazně ovlivněná vizuálním a koncepčním uměním. Její činnost lze charakterizovat jako podrobný výzkumný proces, který sjednocuje několik zdrojů a estetik s cílem zachytit typickou zkušenost introspekce, která většinou začíná specifickými osobními záležitostmi.

Od roku 2003 spolupracuje na projektech v České republice. Podporují ji residence vlády Mexika a spolupracuje s divadlem NOD, festivalem 4+4 Days in Motion Festival a Prague Quadrennial.

Theorem of Wanting je jejím posledním výzkumem, zpracovaným během 8měsíčního pobytu v České republice. Tento výzkum byl proveden ve spolupráci s českými umělci Tomášem Dvořákem, Kateřinou Fojtíkovou, INTI, Petrem Skálou, Sodjou Lotker a Howardem Lotkerem.


Představení je věnováno lidem, kteří nevědí, co chtějí; těm, co to vědí, ale litují toho; těm, kteří jsou potřebami unaveni; těm, kteří ještě nezjistili, zda vůbec něco chtějí; těm, kteří si myslí, že vědí, co chtějí; těm, co chtějí více než jednu věc najednou a všem zmateným, kteří se nejsou schopni rozhodnout, co vlastně opravdu, ale opravdu chtějí.

Přidej komentář