Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Divadlo Archa uvádí: Pérák – Na jméně nezáleží, rozhodují činy!

Divadlo Archa: Pérák
Divadlo Archa: Pérák
18.02.2013 20:43 | redakce ZaKulturou.cz

Od 22. Února bude v Divadle Archa ke shlédnutí divadelní podívaná, která kombinuje prvky bojových umění a kaskadérských výstupů s poetikou originálního autorského divadla s typickým slovním humorem - akční historická fikce Divadla VOSTO5.

Pérák Divadla VOSTO5 nachází nové útočiště v Divadle Archa.

Akční historická fikce Divadla Vosto5 »Pérák – na jméně nezáleží, rozhodují činy!« je od ledna 2013 pravidelně k vidění v centru Prahy – v Divadle Archa. Úspěšná inscenace je nově vkomponována do velkého sálu a s využitím jeho členitosti nabízí divákům nové prostorové uspořádání smyšleného protektorátního dobrodružství československé ligy výjimečných, která spolu s mytickým superhrdinou Pérákem usilovala u změny našich dějin.

Hravá interpretace dramatických událostí z období Protektorátu: horečnou činnost fiktivní odbojové skupiny -československé ligy výjimečných - téměř smete nečekaný úder nastupujícího říšského protektora Heydricha, který přijíždí do Prahy nastolit pořádek. Zachrání situaci mytický český superhrdina Pérák, který díky pérům na nohou přeskakuje pražské ohrady, tramvaje a domy a škodí fašistickým okupantům? A existuje vůbec?

Skutečné osobnosti naší historie v neuvěřitelných souvislostech. Podaří se Václavu Morávkovi, Adině Mandlové, Juliu Fučíkovi, Jaroslavu Foglarovi a dalším uskutečnit převratný plán? Čas se krátí a situaci komplikují parašutisté z Anglie. Vše neodvratně směřuje k atentátu! Změní Vosto5 dějiny?

Inscenace přináší nečekaná fiktivní dobrodružství, která proplétá s historickou realitou a vytváří překvapivý alternativní výklad dějin.

Scénář a režie: Jiří Havelka
Producent: Petr Prokop a Vosto5
Dramaturgie: Ondřej Cihlář
Spolupráce na scénáři: Ondřej Cihlář, Zdeněk Janáček, Štefan Titka
Scéna a projekce: Honza Bažant, Lukáš Kuchinka a Kateřina Bažantová
Kostýmy: Andrea Králová
Hudba a zvukový design: 6polnic - Ondřej Dědeček
Světelný design: Tomáš Morávek
Choreografie a pohybová spolupráce: Jan Novák, Pavel Mašek
Hrají: Ondřej Bauer, Ondřej Cihlář, Jiří Havelka, Tomina Jeřábek, Petr Prokop, Tomáš Měcháček/Jiří Böhm, Markéta Frösslová, Pavel Mašek/Jakub Gottwald, Zdeněk Pecha, Petr Vaněk, Ján Sedal, Andrej Polák, Jan Novák a Daniel Fajmon

22. a 23. února | 20:00
20. a 21. března | 20:00
26. a 27. dubna | 20:00

Více na www.divadloarcha.cz
http://www.facebook.com/perak.vosto5

Předprodej vstupenek online na http://vstupenky.divadloarcha.cz

Divadlo Archa: Pérák
Divadlo Archa: Pérák


Tagy: Divadelní představení, Divadlo Archa, Vosto5


Přidej komentář