Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Ešús: Pantomima s beat-boxem míří na čundr

Mime Fatale
Mime Fatale
08.10.2014 20:59 | redakce ZaKulturou.cz

18. října uvede skupina Mime Fatale premiéru představení Ešús aneb „kompilát zážitků z táboráku“. V pražském studiu ALTA připomene pět krásných mimek typicky českou čundrovou nostalgii a podívá se na ni s komickým nadhledem. To vše v doprovodu beat-boxu a country melodies.

Mime Fatale je pantomimický soubor, složený z pěti žen, absolventek Katedry pantomimy na pražské AMU, které svůj styl definují jako „hru gest, grotesku a krásné ženy v jazyce, kterému porozumí každý“. Jejich úspěch začal s kabaretní inscenací na motivy Johna Steinbecka Na Plechárně. Příběh pěti prostitutek ze stejnojmenné ulice zaujal diváky v Česku, na Slovensku i v Německu a přiměl dívky založit profesionální soubor. V dalším představení Push the Button rozšířily klasickou pantomimu do polohy virtuální reality PC her a spojily ji s beat-boxem. Nyní již jako stálice české moderní pantomimy završují volnou trilogii svých představení táborákovým Ešúsem.

„Ešús je příběh holek, které se vydají do divočiny a myslí si, jak to zvládnou. Jenže tato pětice nejsou zrovna rozené skautky,“ říká Dozer, jeden z beat-boxerů, zapojených v projektu. „Zkoušení s Mime Fatale si moc užívám. Jsme geniální team, holky přesně vědí, co chtějí, a my zas můžeme posouvat pohyb pantomimy do jiných rovin. Je to krásný experimentování, a samozřejmě je u toho i spoustu legrace.“ Dozer vytvoří spolu s Metodějem Constantinem, který je mimo jiné několikanásobným vítězem české Slam Poetry, a kytaristou Prokopem Jelínkem, celou zvukovou kulisu dívčí show.

Premiéra Ešúsu má ale ještě jeden rozměr. Proběhne v rámci mezinárodního festivalu MIME FEST, který v Praze začne 17. a potrvá do 22. října. Mime Fatale zde budou vystupovat po boku legend české i světové pantomimy, jako je Boris Hybner, Bodecker a Neander či drastický klaun Red Bastard, proslavený výstupy v Cirque du Soleil.

V přítomnosti těchto strhujících klaunů a mimů uvede svoji premiéru také Mime Fatale.

Pokud tedy chcete zažít dávku (nejen) tichého humoru, zavítejte na Ešús a pokochejte se jedinečným spojením beat-boxu a pantomimy z českých luhů a hájů.

Představení vzniklo za podpory Nadace Život Umělce a Mime Club o.s.

 

EŠÚS – PREMIÉRA

Studio ALTA, U Výstaviště 21, Praha 7

18.10.2014 19:30

Vstupné 160 Kč / 110 Kč pro studenty

www.facebook.com/MimeFatale

 

Hrají: Barbora Debnárová, Michaela Hradecká, Barbora Mišíková, Tereza Těšínská, Kateřina Votočková

Beat-box: Dozer, Metoděj Constantine

Hudba: Prokop Jelínek

Režie: Mime Fatale

Dramaturgie: Michaela Hradecká, Tereza Těšínská

Scénografie: Lucie Marková

Pohybová spolupráce: Radim VizváryTagy: divadlo, pantomima


Přidej komentář