Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Festival Tóny Chodovské tvrze zahájil primátor Bohuslav Svoboda

chodovska tvrz-Vojtech Brtnicky
foto: Vojtěch Brtnický
23.07.2011 21:43 | Na Chodovské tvrzi včera začal hudební festival, který potrvá do 27. července. Primátor Bohuslav Svoboda přivítal diváky a připomenul, že tato akce pomáhá přibližovat Chodov blíže centru Prahy.

Festival má kromě zahajovacího koncertu ještě dva vrcholy: na koncertě Svěcení léta 21. července pokřtí Julie Svěcená, sedmnáctiletá laureátka 1. ceny soutěže Concertino Praga, své debutové CD s názvem „Julie“. V programu koncertu zazní technicky náročné skladby Maurice Ravela, Pabla de Sarasata, Františka Ondříčka, Otakara Ševčíka nebo Johannesa Brahmse. Na závěr festivalu pak diváky čeká koncert největší letošní hvězdy, souboru Cigánski diabli ze Slovenska.

Na poslední koncert už jsou vstupenky vyprodané, na koncerty Radima Hladíka s Jaroslavem Svěceným nebo Ensemble Martinů příští týden ale jsou vstupenky ještě k dispozici.

Festival se koná pod záštitou Městské části Praha 11 a jejího starosty Mgr. Dalibora Mlejnského.

Předprodej vstupenek je již zahájen, vstupenky jsou k dispozici v pokladnách Chodovské tvrze a KC Zahrada, v síti Ticketpro a Webticket. Všechny koncerty začínají ve 20.00 hodin a budou se konat i v případě nepříznivého počasí, kdy bude připraveno nedaleké Kulturní centrum Zahrada i autobusy na převoz diváků z Tvrze.


Tóny Chodovské tvrze
8. ročník letního hudebního festivalu
Chodovská tvrz, Ledvinova 9, Praha 11
19. – 21. července a 25. – 27. července 2011


www.chodovskatvrz.cz
www.sveceny.czProgram:

20. 7., 20:00 Tři múzy a jeden muž
Galavečer hudebních osobností představí málokdy slýchané skladby slavných Autorů (Händel, Scarlatti, Vivaldi, Rossini, Bizet, Massenet, Ibert, Watkins, Gounod, Vineé) v originálních pěveckých i nástrojových obsazeních.

Martina Kociánová - mezzosoprán, Kateřina Englichová - harfa, Žofie Vokálková - flétna, Jaroslav Svěcený - housle
Vstupné: 290,- / 250,-

21. 7., 20:00 Svěcení léta
Unikátní koncertní setkání otce a dcery a křest první desky Julie Svěcené! Zazní nádherná hudba 18. - 20. století, kterou všichni tři protagonisté tohoto koncertu natočili na nových kompaktních discích (Bach, Beethoven, Sarasate, Piazzolla, Massenet, Bériot, Šostakovič a další). Jaroslav Svěcený v průběhu večera představí i malou kolekci slavných italských houslí.

Julie Svěcená – housle, Jaroslav Svěcený – housle, Václav Mácha - klavír Vstupné: 270,- / 230,-

25. 7., 20:00 Classic & Jazz s Ensemble Martinů
Známý a kreativní soubor Ensemble Martinů ukáže velkou barevnou škálu od klasické po moderní hudbu 20. století. Argentinský hudební mág Astor Piazzolla, variace na Bernsteinovu West Side Story nebo klavírní kvartet Ludwiga van Beethovena.

Ensemble Martinů: Miroslav Matějka - flétna, umělecký vedoucí Radka Presislerová - housle, Simona Hečová – violoncello, Štěpák Kos – klavír, Jaroslav Svěcený - housle Vstupné 270,- / 230,-

26. 7., 20:00 Blue Effect a Jaroslav Svěcený
Koncertní spojení kytarové legendy Radima Hladíka a klasikou odkojeného virtuosa Jaroslava Svěceného. Vstupné 290,- / 250,-

27. 7., 20:00 Cigánski Diabli (SK) a Jaroslav Svěcený
Hudba plná virtuosity a emocí! Festivalovým vyvrcholením určitě bude jeden z nejlepších cikánských orchestrů na světě, který představí společný klasický hudební program s Jaroslavem Svěceným. Vstupné 390,- / 350,-

Změna programu vyhrazena!

V případě nepříznivého počasí bude připraveno nedaleké Kulturní centrum Zahrada i autobusy na převoz diváků z Tvrze.

Vstupenky za zvýhodněné ceny již v prodeji, více informací na www.chodovskatvrz.cz Rezervace a prodej vstupenek v pokladně Chodovské tvrze, KC Zahrada, v síti Ticketpro a na www.webticket.cz


Přidej komentář