Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Holky z kalendáře začaly zkoušet, premiéru mají 19. března

holky z kalendare
14.01.2011 23:51 | V pondělí 10. ledna se na jevišti Divadla ABC sešlo celé obsazení připravované inscenace Holky z kalendáře. Přinášíme vám fotky z první čtené zkoušky.

Adaptaci původně filmového scénáře britského dramatika a scenáristy Tima Firtha – Holky z kalendáře – uvede Divadlo ABC v české premiéře 19. března. Komedii o ženách ve zralém věku, které se rozhodnou nafotit kalendář se svými akty, nazkouší režisér Ondřej Zajíc.
Na počátku byla skutečná událost, která se stala námětem pro film a později i základem úspěšné divadelní hry. Dámy z anglického venkova v nejlepších letech se domnívají, že mají své nejlepší časy za sebou. Každá z nich se musí vyrovnávat s nějakou těžkou životní situací – odchodem dítěte, nemocí manžela, špatně prosperující živností, nevěrou – a to bez velké naděje, že jednou bude líp. Nápad nafotit kalendář s akty je bláznivý úlet, který se postupně promění ve vzpouru proti osudu, stárnutí a marnosti života.

„Není tak důležité, že kalendář promění ospalé městečko v metropoli a dámy z ženského spolku v mediální celebrity, jako to, že jeho nafocením najdou novou inspiraci pro plný a hodnotný život. Naroste jejich sebeúcta a klid.“ doplňuje hlavní zápletku režisér Ondřej Zajíc. Něžně jímavá komedie s břitkým anglickým humorem nabízí krásné herecké příležitosti pro zralé herečky: „Stárnutí je životní etapa, která čeká každého z nás. Holky z kalendáře jsou příkladem toho, že život po padesátce nebo šedesátce nekončí, ale naopak nabízí nové výzvy a příležitosti. Záleží pouze na nás,“ dodal režisér. Autorem scénáře je Tim Firth, který je podepsaný pod řadou divadelních her, seriálů a celovečerních filmů. Komedii o ženách, které jsou pro dobrou věci ochotné udělat víc, než by je kdy napadlo, z angličtiny přeložil Pavel Dominik.

Premiéra v Divadle ABC 19. 3. 2011Přidej komentář