Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Kolín pohltí 16. ročník Kašparova kolínského Mimoriálu

kasparuv mimorial
Plakát festivalu
07.09.2011 21:00 | Hned po začátku školního roku se Kolíňáci již tradičně můžou těšit na další ročník ojedinělého festivalu nonverbálního, pohybového a pouličního divadla - Kašparův kolínský Mimoriál. Festival přinese 14. a 15. září do Kolína jedno zahraniční a dvě mezinárodní představení, pohádky pro děti, chůdaře a nové divadlo.

Hlavní hvězdou festivalu bude slovenský soubor Teatro Tatro, který se se svým Divadelním automatem zabydlí na Karlově náměstí ve čtvrtek 15. září. Představení, jež bylo vytvořeno speciálně pro zimní olympijské hry v Kanadě, se odehrává na korbě divadelního auta. Slalom, krasojízda, skok na lyžích - nic není pro klaunsko akrobatické výstupy herců problém. Sami diváci si kolem štěstí vylosují, jak bude hra probíhat a jaké herecké akce herci zahrají.

„Věřím, že program pro děti a venkovní představení naladí Kolíňáky na pozitivní vlnu. Děti vkročí do světa fantazie a dospělí se výtečně pobaví humorem bratrů Slováků z Teatra Tatra. Ale pozor na extrémní divadlo, které podráždí diváky obou večerů v kulturáku!“ uvedla Lucia Kašiarová, dramaturgyně festivalu.

Festival zahájí v 19 hodin v Městském společenském domě představení švédské choreografky Charlotty Öfverholm „Found & Lost“. Tato choreografka je známou představitelkou fyzicky náročného, syrového pohybového divadla. V tomto představení konfrontuje vztah matky s dcerou v extrémních podmínkách. V představení účinkují vynikající tanečnice Veronika Koltlíková a Tereza Ondrová, držitelka ceny za interpretaci. Druhý večer patří holandsko- českému projektu „Tak přesně o ráji to není…“, který výrazně naruší divákovu představu o Ráji.

Po loňském velkém ohlasu interaktivní pohádky Putování ve větvích přinášíme druhou interaktivní pohádku tanečního studia Light „Pohádka po kapkách“. Děti budou mít opět možnost přímo participovat v dění pohádky, naučí se jednoduché taneční prvky a zahrají si divadlo. Pohádka se bude konat 15.9. v 9,00 a 11,00 v MSD.

Čepice, šály, lyže, sáňky a mnoho jiného přiveze ve své maringotce na Karlovo náměstí slovenská skupina Teatro Tatro, která je letošní hvězdou festivalu Kašparův kolínský Mimoriál. Pojízdný divadelní automat přijíždí, jeviště se proměňuje v zimní krajinu, kolo štěstí se roztáčí, publikum netrpělivě čeká a hra začíná. Představení plné humorných situací se zimní tematikou, ve kterých se herci proměňují v sportovce zimních sportů, vás nenechá ani na chvilku odechnout. Vy sami rozhodnete o tom, jak se hra bude dál vyvíjet.

15. září vystoupí Teatro Tatro třikrát s představením Zázračný divadelní automat v srdci Kolína. Každé představení bude jiné. Výstupy v 10 a 15 hodin jsou koncipovány jako rodinná a poslední výstup v půl šesté je určen spíše pro dospělé.

V rámci festivalu můžete dále vidět na Karlově náměstí skupinu Hofcomoedianten s trilogií jarmarečního divadla na chůdách vycházejícího z barokní kultury, interaktivní Pohádku po kapkách, nebo extrémní divadlo v podání skupiny Verte dance

www.mimorial.cz www.altart.cz

kontakt: kasiarova@altart.cz
Vstupné:
Představení na Karlově náměstí jsou volné
Vstupenky na představení v Městském společenském domě si můžete zakoupit přímo před představením na místě.
Školy objednávejte hromadné vstupy na: jhomolkova@a-plus.cz


Tagy: Kašparův kolínský Mimoriál


Přidej komentář