Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Léto plné Shakespeara - 9. světový shakespearovský kongres

shakespeare
10.07.2011 10:15 | Praha se letos v létě mění v Shakespearovu metropoli! Kromě Letních shakespearovských slavností hostí hlavní město i mezinárodní kongres s tématem „Renesanční Shakespeare v proměnách času“ („Renaissance Shakespeare / Shakespeare Renaissances“), který se koná 17.- 22.7. 2011 , zúčastní se ho asi 600 odborníků na anglickou literaturu, renesanční divadlo, dějiny a umění z celého světa.

Tato významná mezinárodní akce, kterou pořádá Filozofická fakulta Univerzity Karlovy spolu s Mezinárodní shakespearovskou asociací (ISA), bude prezentovat širokou škálu nových poznatků nejen o životě a díle tohoto světového dramatika, ale i o kulturních stycích mezi Anglii a Čechami a o vlivu anglické renesance na českou a světovou kulturu.

Vědecký program doplní řada kulturních akcí včetně představení v rámci Letních shakespearovských slavností a tematických exkurzí na místa důležitá pro vědecké, kulturní a politické styky Anglie a Českých zemí na přelomu 16. - 17. století (Pražský hrad, bělohorské bojiště, Klementinum, Faustův dům, Křivoklát, Třeboň, Český Krumlov). Spolupořadatelem je Národní divadlo, v jehož historické budově se uskuteční zahájení kongresu.


Nad akcí převzal záštitu prezident republiky.

Podrobné informace lze najít na webových stránkách kongresu: http://www.shakespeare2011.net/index.php


Přidej komentář