Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Majáles underground roztančí metro ještě jednou

Majales 2011 logo
27.04.2011 22:21 | Dopravní podnik města Prahy si povolil kravatu a v rámci oslav studentského života umožnil ve stanicích Můstek, Muzeum a Nám. Republiky taneční vystoupení, výstavy a koncerty. První část akce pod názvem Majáles Underground proběhla 26. dubna a čeká nás její pokračování 5. května od 15 do 19 hodin.


Tři talentované kapely - Bugmen, Fousy Mojo a P L O Y - oživily stanici Můstek rockovou muzikou. To Muzeum se kolíbalo v klidnějším duchu. Na téma „Vem mě domů“ budou mohli cestující shlédnout kombinace různých performancí a výtvarných instalací, které měly upozornit na problematiku bezdomovectví. Náměstí Republiky pak bylo určené pro taneční exhibici Break-dance/streetovému battlu. Nechyběl DJ Bart a odborná porota, složená z předních českých street dance tanečníků.

„Majáles Underground je platforma, která dokáže potěšit každého cestujícího, který ve vestibulech metra očekává maximálně revizory. Cestující zažijí příjemný kulturní šok na místě, kde ho určitě nečekají,“ vysvětlil hlavní organizátor Majáles Underground Tomáš Gavlas.

Co nás ještě čeká?

O pár dní později, 5. května ve stejném čase se akce zopakuje, ale program se bude lišit. Na Můstku divadelní skupina Toys for Boys zahraje čtyři dvacetiminutové improvizace. Doprovázet je bude kapela Frmoll Orchestra. Na tvorbě hlavního majálesového transparentu, který studenti ponesou v čele průvodu se mohou pod vedením výtvarnice Jany Babicové podílet kolemjdoucí ve stanici Muzea. Na Náměstí republiky se bude tentokrát nejen tančit, ale také zpívat. Cestující se budou moci blíže seznámit s proto-pankem 60.let, kulturou západní Afriky nebo orientálním tancem.

Přidej komentář