Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Muzikál Ples upírů Romana Polanského míří do Hybernie

Ples upiru
Plakát ke slavnému filmu
29.03.2012 13:14 |

Přestože žánr muzikál získal vlivem tuzemské nadprodukce více či méně kvalitních děl punc nízké zábavy, rozhodla se producentka Ema Krahulíková vsadit právě na něj. Loňský podzim uvedla na scénu Divadla Hybernia muzikál Quasimodo, stojí i za obnovenou premiérou muzikálu Lucrezia Borgia, jež se v březnu letošního roku vrátil po devíti letech na prkna, která znamenají svět. Nyní má před sebou novou metu. Do Prahy chce přivést kultovní muzikál Ples upírů v režii oscarového režiséra Romana Polanského.

 

Muzikálová událost roku, tak lze bez nadsázky označit premiéru Plesu upírů. Kultovní muzikál, stejně jako jeho filmová předloha z roku 1967 v režii Romana Polanského, sklízí úspěch ve všech evropských metropolích, kde byl dosud odehrán. Není proto divu, že s majiteli práv aktuálně nejedná pouze česká producentka, ale i světoznámé americké Divadlo Broadway. Režisérský dohled nad uvedením hororové komedie o upířím hraběti Krolockovi by přitom měl převzít sám oscarový režisér.

„Miluji divadlo a miluji hudbu! Řídit to vše na jevišti a být součástí díla, ve které hraje hudba důležitou roli, je pro mě fascinující. Ostatně Ples upírů není mým jediným muzikálovým počinem, režíroval jsem i Amadea nebo Master Class,“ říká osmasedmdesátiletý Roman Polanski. Ten přitom otevřeně přiznává, že jej neutuchající zájem o muzikál, který měl premiéru 4. října 1997 ve vídeňském Raimund Theatre, zaskočil. „Vždy když vytvoříte film nebo divadelní hru, existuje naděje na úspěch, nelze ho ale očekávat. Můžete jen doufat, že přijde. Takže jsem doufal, ale s tak velkým úspěchem, jsem opravdu nepočítal,“ uvedl.  

Jednání s majiteli práv zatím stále probíhají a konečný verdikt, zda bude dílo legendy světové kinematografie v repertoáru Divadla Hybernia, bude znám až za několik týdnů. Ema Krahulíková už má ale o české podobě Plesu upírů jasnou představu. „Muzikál bychom chtěli uvést v původní podobě, zachovat podle originálu živý orchestr, kostýmy, scénu i světelné efekty. To z něj dělá unikát na české muzikálové scéně, zároveň nám však bere prostor pro kompromisy. Nicméně pevně věřím, že se nám nakonec podaří licenci získat,“ uzavírá producentka. Předpokládaná premiéra Plesu upírů je plánována na únor 2013.Přidej komentář