Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Na začátku sezony se v Divadle Lampion budou zavěšovat vstupenky

Zavěšená vstupenka
Zavěšená vstupenka
10.09.2019 19:09 | redakce ZaKulturou.cz

Umíte si představit, že existují děti, které nikdy neviděly divadelní představení? Pomozte jim nahlédnout do tohoto světa dobrodružství a fantazie a zakupte jim vstupenku do divadla, třeba na inscenaci, kterou mají rády vaše děti. Divadlo Lampion se přidává do projektu Zavěšená vstupenka, jež pomáhá začleňovat děti ze sociálně znevýhodněných rodin.

S tímto projektem přišlo v roce 2017 brněnské Divadlo Polárka, k němuž se připojilo i Divadlo Drak z Hradce Králové a Malé divadlo Jihočeského divadla. Divadlo Lampion se rozhodlo připojit od nastávající sezony 2019/20. Cílem je umožnit dětem ze sociálně slabých rodin získat stejné kulturní zážitky jako mají jejich vrstevníci. Přispět může každý divák, stačí jen, když k nákupu vstupenek pořídí ještě jednu označenou jako „Zavěšená vstupenka“. Tu si pak buď vytiskne, nebo vyzvedne na pokladně a zavěsí ji na strom ve foyer divadla. Produkce Divadla Lampion vstupenky předá zástupcům kladenských neziskových organizací (Člověk v tísni, další organizace jsou zatím v jednání), a ti je rozdistribuují přímo do konkrétních rodin.

Pro děti, které se svými rodiči vstupenku zavěsí, může být tento projekt prvním setkáním s principy charity a anonymního obdarovávání potřebných. Na snadno představitelném příkladu si dítě může uvědomovat, že i kolem něj existuje neštěstí a chudoba, že nemusí jen pasivně přihlížet a že je v jeho moci dělat drobné radosti tam, kde to má smysl.“ Dodává dramaturgyně Polárky a koordinátorka projektu Karolina Ondrová.

Zahájení sezony 2019/20 v Divadle Lampion bude tedy ve znamení Zavěšené vstupenky. V neděli 15. září se nejdříve uskuteční tisková konference i spolu s autory projektu z Divadla Polárka. Odpoledne si děti zatančí na koncertech divadelních kapel Polaris a Žampion. A na konec zahraje skupina DOTmy. Po celou dobu nedělního programu budou moci návštěvníci zavěšovat vstupenky, a tím podporovat děti ze špatných sociálních poměrů. Vstup na koncerty je volný, ale z kapacitních důvodů je nutná včasná rezervace.

„Divadlo Lampion vstupuje do své jubilejní 70. sezony, které se ponese v duchu tématu v “Cizí kůži”. Diváci se mohou těšit na pět krásných premiér plus jednu "off-programovou". Ke spolupráci jsme opět přizvali špičkové režiséry a výtvarníky. V březnu nás čeká 2. ročník Mezinárodního loutkového festivalu AMPLION. Ale budeme také pomáhat dětem ze znevýhodněných rodin, díky projektu Zavěšená vstupenka. Je toho před námi opravdu hodně a moc se na to těšíme.“ Prozrazuje plány na novou sezonu umělecký šéf Divadla Lampion Lucie Radimerská.

Zahájení sezony 2019/20 v Divadle Lampion spolu s tiskovou konferencí k Zavěšené vstupence

15. září 2019 od 15 hodin
Po tiskové konferenci následují koncerty kapel Polaris, Žampion a DOTmy.Tagy: Divadlo Lampion, Zavěšená vstupenka


Přidej komentář