Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Nejrozkošnější pohádky Josefa Čapka odstartují charitativní programy pro děti

Hudební divadlo dětem
Hudební divadlo dětem
06.05.2013 20:45 | redakce ZaKulturou.cz

Život, humor, cit a autorské písničky přiveze Hudební divadlo dětem do pražského divadla Semafor v neděli 26. května. Nejen krásné hudební pohádky, ale také dobrá nálada při muzicírování i slavnostním křtu dvojalba písniček a videoklipů pro děti, odstartují v Semaforu od 15. hodin již třináctý ročník charitativních programů „Veselé léto“. Další kvalitní kulturní programy budou následně probíhat během letních prázdnin pro děti v dětských domovech, nemocnicích a léčebnách, tedy všude tam, kde děti musí trávit svůj čas mimo vlastní rodinu.

Nejmenší návštěvníci květnového slavnostního odpoledne se stanou spolutvůrci jedné z pohádek, které do hudební podoby upravila Michaela Novozámská. Herečka a protagonistka hudebních pořadů pro děti, si ve třech minimuzikálech „Povídejme si, děti“ také sama zahraje, spolu s hercem a hudebníkem Tomášem Krečmerem.

„V rámci šedesátiminutového hudebně divadelního představení vzniká vždy nenapodobitelná atmosféra. Naše hudební pohádky zaznamenaly již více než 400 repríz v rámci hostování v divadlech celé ČR od r. 2001. Malí diváci jsou zcela vtaženi do děje každé ze tří pohádek, které v muzikálovém provedení zaznívají jedna za druhou bez přestávky. Děti mohou tleskat, zpívat, ale i jen pozorně poslouchat. V jedné, ze tří pohádek budou malí diváci moci pomáhat hercům „zdobit chudou noční košilku“ z méně známé pohádky Josefa Čapka „ O pyšné noční košilce“... (řekla nám Michaela Novozámská)Pohádkám Josefa Čapka se přezdívá „rozkošné vyprávění o pejskovi a kočičce“, nebo také laskavé pohádky. Právě s nimi a také díky netradičnímu zpracování potěšilo Hudební divadlo dětem s Michaelou Novozámskou už tisíce malých, ale i velkých diváků. „ Je pro nás velkou ctí, že můžeme s Čapkovou tvorbou v našem hudebním podání odstartovat charitativní programy „Veselé léto“, pro děti, které musejí nedobrovolně žít nějaký čas mimo vlastní rodinu. Věříme, že právě tyto děti potřebují ony laskavé doteky, které spisovatel svým věčným dílem probouzí v dětech i v nás dospělých.“ (M.N.)Nově pokřtěné album písniček a videoklipů pro děti „Určitě poletí“ bude v rámci slavnostního odpoledne předáno dvěma zúčastněným dětským domovům a novinku, která mimo jiné také pohladí po duši, si bude moci zakoupit i zúčastněná veřejnost. Výtěžek z charitativního odpoledne připadne na podporu charitativních aktivit „Veselé léto“, které koncem května v Semaforu startuje! Přijďte se pobavit, ale i podpořit dobrou věc.

(H.V.)
www.divadlodetem.cz


Hudební divadlo dětem
Hudební divadlo dětem
Hudební divadlo dětem


Tagy: Divadlo dětem, Hudební divadlo dětem, Semafor


Přidej komentář