Magazín kulturního dění v Praze a okolí

OLDstars je smýkána nejen současnou ruskou dramatikou

Benátky pod sněhem
Benátky pod sněhem
28.01.2015 19:38 | redakce ZaKulturou.cz

Nezávislá umělecká skupina OLDstars, složená se studentů a absolventů uměleckých škol, která vstoupila do třináctého roku své existence v Praze provozuje dva sklepní umělecké prostory. O něco starší vršovický HarOLD a služebně mladší H20 v srdci Žižkova. Právě na jeho půdě OLDstars několikrát do týdne prezentuje svůj pestrý repertoár složený ze současné dramatiky i klasických titulů v moderní neotřelé interpretaci.

Jako podtitul letošní sezony si mladí umělci vytkli sousloví „Smýkáni časem. V jeho rámci již uvedli situační komedii o roztomilém zmatení jazyků Benátky pod sněhem francouzského dramatika Gillese Dyreka. Čtveřice roztomilých postaviček lapena malým podvůdkem v ní hraje svoji hru o čas. Hraje ji především s divákem, ten totiž čeká, že každou minutu musí být vše prozrazeno. Jednu z postav ztvárnil Václav Matějovský, jehož možná vídáte na televizních obrazovkách v seriálu Ulice. Českou premiéru měla nedávno také hra mladého Bělorusa Andreje Ivanova To všechno ona, v níž prostřednictvím internetu pokouší duši známá filmová herečka Ljuba Krbová s o generaci mladším kolegou Janem Battěkem.

Další lahůdkou současné ruské dramatiky bude chystaná inscenace Olympia, zkušené a v Čechách již zavedené Olji Muchinové. Půjde o rekviem za 90. léta, která mají diváci ještě v blahé paměti. V hlavních rolích se představí například Alexandr Minajev nebo Žaneta Tomášková, hvězda dětských filmů Lucie postrach ulice. S časem má co dočinění i ironická singles groteska Můj romantický příběh, která se za pár chvil objeví na repertoáru. Hra o trojici třicátníků, které nedovede nikdo milovat, jak by si přáli, je už nějaký čas trhákem evropských scén.Tagy: OLDstars


Přidej komentář