Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Ponec uvede premiéru nejnovější taneční inscenace La Loba

La Loba - foto Ivan Archer
La Loba - foto Ivan Archer
26.04.2013 22:44 | redakce ZaKulturou.cz

29. 4. uvede od 20.00 žižkovský Ponec – divadlo pro tanec nejnovější produkci z dílny Lenky Vagnerové & Company s názvem La Loba. Inscenace spojuje dva umělecké žánry a dvě výrazné jevištní osobnosti - tanečnici Andreu Opavskou a zpěvačku Janu Vébrovou a vychází z jejich nespoutané energie, souhry a především síly projevu. Další stěžejní složkou díla je autorská hudba Ivana Achera vycházející ze zvuků přírodních materií. Choreografie se chopila Lenka Vagnerová, přední osobnost české současné taneční scény.

Lenka Vagnerová se v loňském roce po mnohaletém působení jako nezávislý tvůrce rozhodla založit vlastní soubor Lenka Vagnerová & Comp. Jeho první produkcí pod hlavičkou produkční platformy ProFitArt byla mimořádně úspěšná inscenace Jezdci, která na letošním festivalu českého současného tance a pohybového divadla Česká taneční platforma získala nominaci na Taneční inscenaci roku. Lenka Vagnerová a Zdeněk Jecelín, který se podílel na tvorbě konceptu a dramaturgii, se v La Lobě nechali inspirovat příběhem, který si na různých místech Země předávají generace vypravěčů. Žena, která roky putuje krajinou a ze svých sbírek kostí skládá tvory, má schopnost bytosti na svět vracet, schovává a nosí v sobě život i smrt současně. Kosti, dřevo, struny a zvířecí kůže jsou elementární esencí pro vystavění rituálních hudebních nálad pojených naživo hlasem Jany Vébrové. Choreografii naplňuje svým pohybem Andrea Opavská (nominována na cenu Tanečnice roku 2013). Světelný design vytvářel Michal Kříž, který byl Institutem Světelného Designu v letošním roce nominován na Cenu za nejlepší světelný design.


„La Loba na první pohled zvláštní, docela mimořádná. Přesto si jí málokdo všimne. Nikdo jí neslyší, ale není němá. I když stojí, přece se točí.“Vstupenky na představení je možné v předprodeji zakoupit na pokladně divadla Ponec (Husitská 24A, Praha 3) za 190 Kč (dospělí) a 120 Kč (studenti, ZTP). V případě zakoupení vstupenek nejpozději jeden den před představením je cena vstupenky 160 Kč / 90 Kč (netýká se představení pro děti a hostů divadla). Více na www.divadloponec.cz.


La Loba - foto Ivan Archer
La Loba - foto Ivan Archer


Tagy: Divadelní představení, Divadlo, Divadlo Ponec, taneční představení


Přidej komentář