Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Představení Maryšo! Evo! Dom! v podání generačního Divadla Spektákl

Představení Maryšo! Evo! Dom! v podání Divadla Spektákl
Představení Maryšo! Evo! Dom! v podání Divadla Spektákl
01.02.2017 10:55 | redakce ZaKulturou.cz

zveme vás na únorové představení Maryšo! Evo! Dom! v podání generačního Divadla Spektákl, které tvoří studenti a čerství absolventi JAMU a DAMU. 

Maryšo! Evo! Dom! je koláž klasických děl českého realistického dramatu, jejichž hrdinky se kvůli svým ideálům rozhodly vzdorovat tradici. Divadlo Spektákl vnáší mladý a neotřelý pohled na tradiční příběh dívek, které daly přednost zakázané lásce před voláním svých rodičů.

KDY: 18. února od 19:00

KDE: Studio Švandova divadla

Když se tancuje, nikdo nesmí z kola ven. A na téhle tancovačce je pouze pánská volenka. Dvě ženy. Dva příběhy. Jeden osud.
Měly by se vdát podle představ rodičů. Měly by se podřídit svým mužům, zaujmout místo  hospodyň. Měly by zapomenout na to, co samy chtějí, po čem touží... koho milují. 
Dvě mladé ženy narozené na vesnici se odmítají podvolit tlaku okolí. Boří zavedená pravidla. Hledají únik, hledají svobodu. Pro ni snad dokonce i... zabijí?

Režie: Jan Holec

Hrají: Kamila Trnková, Adam Vacula, Kamila Janovičová, Tereza Terberová, Beáta Kaňoková, Viktor Javořík, Michal Lurie, Václav Švarc, Jana Kotrbatá, Jacob ErftemeijerTagy: Divadlo Spektákl


Přidej komentář