Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Přípravy na Letní shakespearovské slavnosti jsou v plném proudu

Letní shakespearovské slavnosti 2013 - Sen noci svatojánské
Letní shakespearovské slavnosti 2013 - Sen noci svatojánské
19.04.2013 16:07 | redakce ZaKulturou.cz

Premiérou Letních shakespearovských slavností 2013 bude inscenace SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ. Režijní tým, tandem SKUTR neboli Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský, již zahájil zkoušení.

Na první schůzce s herci proběhla úvodní čtená zkouška, herci se seznámili s tvůrčím týmem SKUTR, jejich představou o hře i jednotlivých postavách a převzali autorské scénáře. Ty vznikly na základě překladu našeho největšího shakespearologa a překladatele profesora Martina Hilského. Herci měli možnost vidět i první návrhy kostýmů a v digitální podobě i chystanou výtvarnou úpravu jeviště.

V hlavních rolích Snu noci Svatojánské se představí David Prachař jako Theseus a Oberon a Vanda Hybnerová si zahraje Hipollytu a Titánii. Ve hře uvidíme i filmové a divadelní herce, spolužáky z brněnského JAMU Josefa Poláška a Marka Daniela. Představitelem Egeuse a Puka bude nezaměnitelný slovenský herec s maďarskými kořeny Csongor Kassai, známý u nás především díky roli žida ve filmu Musíme si pomáhat nebo postavě Lucifera v pohádce Čert ví proč.

Nová inscenace slibuje nejen výrazné herecké obsazení, ale také výtvarně velmi zajímavou podívanou. Kromě netypické jevištní dekorace, kde se bude střídat den a noc, budou hrát svou roli i extravagantně stylizované kostýmy.

Autoři režijní podoby letošní premiéry Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský jsou odbornými asistenty na DAMU v Praze pro obory režie, dramaturgie a herectví. Za svou tvorbu získali mnoho cen, z nichž nejvýznamnější je Grand Prix na mezinárodním festivalu FIST v Bělehradě. Autorský tým SKUTR spojuje divadlo a hudbu, mnohdy se jedná o tzv. multikulturní žánr. Režírovali balet a operu, můžeme se těšit, co jejich netradiční autorský přístup přinese.

Letní shakespearovské slavnosti se i letos uskuteční na Nejvyšším purkrabství Pražského hradu, a to od 25. června do 7. září. Bude se opět hrát na spřátelených open-air scénách v Praze, Brně, Ostravě a na Slovensku. Reprízována bude kromě jiného loňská úspěšná premiéra Richard III. s Jiřím Langmajerem a Klárou Issovou. Předprodej vstupenek bude zahájen v polovině dubna v síti Ticketportal. Generálním partnerem je finanční skupina PPF a pořadatelem AGENTURA SCHOK, která organizuje i řadu kulturních, společenských akcí pro přední firmy a instituce. Tiskovou zprávu, fotografie, aj. naleznete na www.shakespeare.cz.Tagy: Letní shakespearovské slavnost


Přidej komentář