Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Proud tance, zpěvu a divadla - to je EMOTION COLLECTION

emotion-colection-kolowrat
Proud tance, zpěvu a divadla - to je EMOTION COLLECTION
06.10.2009 20:19 | Ojedinělé spojení tanečníků baletu Národního divadla, jazzové zpěvačky Eleny Sonenshine, písniček Honzy Budaře v choreografii Zuzany Šimákové!


Výzva pro všechny ženy, které samy sebe vidí na životní křižovatce: Chce se vám nad vaším životem plakat? Rozpíjí slzy, stránky vaší poslední knihy plné tipů na šťastný život? Při svém bloudění minulostí a budoucností skončíte u ledničky? Přijďte se tomu zasmát do divadla! Hudebně pohybové představení Terezy Helšusové Emotion Collection nastavuje zrcadlo krizi mezilidských vztahů. Hudbu Jana Budaře v podání jazzové zpěvačky Eleny Sonenshein doplní choreografie Zuzany Šimákové a energií sršící herci a tanečníci.

Inscenace Emotion Collection se formou pohybového divadla věnuje právě prožívání zásadních emocí, jako je touha, zamilování, vášeň, snění, radost, zklamání, prázdnota, opuštěnost a odpuštění… To vše optikou ženy na křižovatce. Věřme svému strážnému andělu! Ale hledat ho musíme v sobě.

Každý z nás vnímá svět kolem sebe svýma očima. Jak to může nevidět? Jak mi může nerozumět? Kdyby mě měl jen trochu rád, tak to nikdy neudělá! Říkáme si o tom druhém. Od dětství se musíme srovnávat se svým okolím, začleňovat se do kolektivů, hledat své místo na světě. Setkáváme se s nepochopením, až časem zjistíme, že nechápeme sami sebe a - odpustíme si.

Inscenačním záměrem autorky a tvůrčího týmu je vytvořit jazykově bezbariérový jevištní tvar, který v sobě spojuje hudbu, zpěv, tanec a hereckou akci. Tvůrci hledají k vyjádření obecných lidských témat výrazné jevištní metafory, zkratky a v neposlední řadě i humor a nadsázku. Divákovi tak nabízí rozmanitou mozaiku situací z lidského života. Výrazným jevištním prvkem jsou také filmové projekce, natočené na filmový materiál 16 mm. Němý film je klíčem k vnitřnímu světu hlavní postavy, ženské duše (Elena Sonenshine), která diváka celou mozaikou provází.
Srdečně vás zveme do divadla Kolowrat!


Premiéra 10. října 2009 v 19.00 v Divadle Kolowrat
Reprízy: 23. a 29. 10., 15.11, 11. a 19. 12. 2009, 14.1. 2010

Tagy: Divadlo Kolowrat


Přidej komentář