Magazín kulturního dění v Praze a okolí

TANEC PRAHA 2011 | XXIII. Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla

Ilustrační foto - Tanec Praha
Ilustrační foto - Tanec Praha
27.05.2011 02:17 | redakce ZaKulturou.cz Festival současného tance a pohybového divadla Tanec Praha se letos uskuteční od 6. do 29 v Praze a devíti dalších našich městech. Bude zahájen dánským souborem Granhøj Dans, který se představí 6. červa v divadle Ponec, vizuálně tanečním koncertem s názvem Dance Me To The End On/Off Love.

Jedním z hlavních lákadel letošního ročníku bude představení Sutra, které vytvořil v prestižním londýnském divadle Sadler's Wells vlámský choreograf a tanečník Sidi Larbi Cherkaoui se sedmnácti mladými buddhistickými mnichy z původního šaolinského kláštera z čínské provincie Henan. Toto dílo doprovázené originální živou hudbou, které již při své londýnské premiéře roku 2008 sklidilo u veřejnosti i publika a nadále sklízí nesmírný obdiv, uvede TANEC PRAHA 2011 třikrát – od 25. do 27. června v Hudebním divadle Karlín.

Zakončení festivalu, které proběhne 29. června opět v Hudebním divadle Karlín, obstará neméně slavný britský soubor Akram Khan Company . Představí svou nejnovější choreografii Vertical Road inspirovanou mystickou tradicí súfismu.

Na festivalu TANEC PRAHA 2011 se ve výjimečném počtu setkají velká jména světové taneční scény.

www.tanecpraha.czTagy: festival, festival tance, tanec praha


Přidej komentář