Magazín kulturního dění v Praze a okolí

TRAPART - zkoumání trapnosti v Divadle NoD

Trapart se představí v Teatro NoD
Trapart se představí v Teatro NoD
12.06.2013 11:52 | redakce ZaKulturou.cz

Prožij trapno v NoDu… Umělecká skupina TRAPART přichází s unikátní koncepcí výstavy, nazvané „ŽITÉ TRAPNO!“. Nejedná se o tradiční výstavu uměleckých těl, nýbrž o těla performerů vytvářející živé i neživé obrazy, humorné i tragické situace lidské trapnosti. Expozice proběhne 14. 6. v Teatru NoD, od 20.00.

MANIFEST TRAPARTu

„Ve víře v novou generaci tvořících umělců a přihlížejících diváků voláme ke všem mladým lidem jako k poslům budoucnosti. Chceme bojovat za svobodu svých gest proti starým zpohodlnělým silám. Hlásíme se ke všem, kteří milují bez napodobení tradic, se silou, která je nutí jednat.” (vykradeno z manifestu skupiny Die Brucke)

Zachycení trapna, jeho pozadí i popředí

Umělecká skupina Trapart vznikla v prosinci 2012, kdy se sešli Kateřina Votočková, Andrea Waidingerová a Alexej Byček, aby našli vedoucí osobnost skupiny Romana Horáka a začali překračovat meze vlastní trapnosti. Člověk je pro ně exponát, a ve vzniklé výstavě jej zasazují do dramatických situací. K tomu našli inspiraci v Trapných povídkách Karla Čapka.

Autentické spojení hudby, výtvarného umění a pohybu tří performerů

V originální expozici pojí prvky hudby a výtvarna s fyzickým divadlem a dramatičností. Během série happeningů s tématy z Čapkových povídek budou přímo na místě vznikat umělecká díla a diváci se stanou účastníky tvorby. Celý projekt je cílevědomým zkoumáním esence zvané „trapno“. „Trapno je nedílná součást vztahů, je to projev nedokonalosti. Trapno je zároveň jediné východisko, potenciál a možnost pokroku. Jak někomu vysvětlíte, že ho nemilujete? Jak je možné přijmout nevěru – anebo za jakou cenu,“ ptají se tvůrci. Ztrapnit i inspirovat se můžete již tento pátek v NoDu, anebo na dalších expozicích 19.6. v DISKu a 20.7. v Nakladatelství DIVUS v rámci festivalu Nultý bod.


Projekt vznikl za podpory HAMU v Praze, Nadace Život Umělce a Teatra NoD.
TRAPART – ŽITÉ TRAPNO
Teatro NoD, Dlouhá 33, Praha 1
14.6.2013 20:00
Vstupné 120 Kč / 60 Kč pro studenty
www.facebook.com/trapno

Realizace: Kateřina Votočková, Andrea Weidingerová a Alexej Byček
Super Vize: Roman Horák
Scene Art: Markéta Bodoriková
Music Art: Michal Hříbek
Video Art: Marek Brožek, Jakub Wagner
19.6.2013 19:30 DISK / DAMU
20.7.2013 Nakladatelství DIVUS / Nultý bod

Trapart se představí v Teatro NoD
Trapart se představí v Teatro NoD
Trapart se představí v Teatro NoD


Tagy: divadlo, Teatro NoD


Přidej komentář