Magazín kulturního dění v Praze a okolí

V Redutě naservírují milovníkům netradičních divadelních zážitků hořkou komedii Vařený hlavy

Krutodivadlo v Redute
Krutodivadlo v Redutě
05.12.2011 23:47 |

Krutodivadlo uvádí černou a krvavou komedii Vařený hlavy

Pondělí, 12. Prosinec 19:00h

Perníková chaloupka pro dospělého diváka. Proč by se hry neměly dotahovat do hořkého
konce? Jak moc se nemusí vyplatit oslovovat podivíny v cizí hospodě? A co teprve klepat
na chaloupky na samotě u lesa. Tohle všechno zjistíte v oceňované hře „Vařený
Hlavy“ v podání Krutodivadla! Dále Vás čeká brutální lolitka, řezané uši a
autohavárie a mnoho dalšího.

 

Hrají:
Kristýna Leichtová
Monika Timková
Ondřej Černý
Matěj Anděl
Dominik Linka
Jakub Skála

Scéna a kostýmy: Jana Hauskrechtová
Režie: Adam Skala

www.krutodivadlo.com

 

KRUTODIVADLO!

Divadelní společnost Krutodivadlo! funguje od roku 2009. Zaměřuje se na spolupráci s mladými profesionálními herci. Spolupracujeme zejména se studenty DAMU a Pražské konzervatoře, kterým tím dává možnost k vlastní realizaci a rozvíjení talentu i mimo školu.

Divadlo disponuje vlastní konzistentní dramaturgii a profesionálním tvůrčím týmem. Cílem divadla je vytvářet dialog o nové, generační podobě českého divadla. Dialog nezávislý na institucích a strukturách jako umělecké školy. Snaží se o lepší propojení mladé divadelní scény a posunutí divadla do multimediálního věku - tedy divadla, které nezůstává jen na jevišti.


REDUTA
Národní třída 20
Praha 1
110 00
Česká Republika

 

O Divadle REDUTA

Prvními divadelními představeními byly v roce 1957 tzv. Text-appealy. Byly to prvky literárního kabaretu, které měly apelovat na diváky formou hudby a slova. Jejich tvůrci byli Jiří Suchý a Ivan Vyskočil. Představení měla obrovský úspěch. Suchý s Vyskočilem vedli dialog s diváky o problémech, na které oficiální kultura nebyla schopna odpovědět. Rok nato vzniklo Vyskočilovo divadlo Na zábradlí a Suchého Semafor. V tradici text-appealů pokračoval soubor Paravan s J.R.Pickem. Divadélko Paravan byl literární kabaret s ambicemi intelektuálního humoru. Hudební složku obstarával slavný orchestr Slávy Kunsta.

V 60. letech vzniká Nedivadlo Ivana Vyskočila, ale po normalizaci v roce 1970 musí Vyskočil z Reduty odejít. Název divadla jaksi předurčoval vědomé odmítání divadelních konvencí, byl to počátek alternativního divadla, v té době naprosté zjevení a naděje do budoucna.

Pod vedením tehdy monopolního Pragokoncertu dochází ke stagnaci a neutěšené dramaturgii. Střídaly se různé divadelní styly, které žánrově zcela nesouvisely s původním zaměřením divadla. Přesto se našly výjimky jako Divadlo Járy Cimrmana či některé vynikající pantomimy ( Rudolf Papežík, Ctibor Turba apod.) Výborná byla Pantomima Alfreda Jarryho. Nekonformní představení, inspirované absurdním divadlem, surrealismem a jazzem s hlavními představiteli Hybnerem, Rýdou a Turbou, byla normalizátory zrušena v roce 1972.

V Redutě našlo svůj dočasný domov i několik dalších vynikajících tvůrčích seskupení jako Divadlo Járy Cimrmana, velice úspěšní byli též se svým představením O. Kaiser a J. Lábus.

Po sametové revoluci se otevřela cesta pro svobodnou dramaturgii Divadla Reduta, která využívá nové projekty a inscenace známých i začínajících umělců. V současné době divadlo zahrnuje široký repertoár, od svérázného divadla Bez zábran až po divadlo pro děti Minaret, a zejména pak jedinečné Černé divadlo Jiřího Srnce - opravdu první originální černé divadlo na světě.

Reduta se stále snaží být místem dobrého humoru a kulturním centrem vůbec.

 

Obvyklé začátky představení v divadelním sále o kapacitě 130 osob jsou v 19 nebo 19:30 hod, dětské představení pak v 9:30 nebo 15 hod.

© Z.Perla

Zdroj: http://www.redutajazzclub.cz/static/theatreTagy: Reduta


Přidej komentář