Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Více než sto tanečníků z dětských domovů, to je taneční komiks Garfield na Nové scéně

Garfield-dds-bychory
Foto: Robert Rambousek (Zdroj: www.novascena.cz)
26.01.2012 18:22 | Dětský domov se školou Býchory a Barry&spol Vás zvou na taneční představení pro celou rodinu v Nové scéně Národního divadla.


Neděle 29.1.2012, 17:00


Garfield je taneční komiks složený z více než dvaceti obrazů, ve kterých se prolínají prvky loutkové animace a tance. V představení účinkuje neuvěřitelných sto tanečníků z dětských domovů ve středních Čechách, uměleckých škol a tanečních skupin.


Postavu Garfielda, která baví čtenáře všech věkových kategorií už třicet let, vytvořil Američan Jim Davis. Jaký vůbec Garfield je? Miluje jídlo (obzvláště lasagne) a spaní. Nakopává psy, trhá záclony a s radostí napadá pošťáky. Surově zápasí s těmi, kdo se pokusí přiblížit k jeho misce se žrádlem. Rád by prorazil do světa showbyznysu, což se mu nedaří, a tak alespoň zpívá na plotě. Neustále trpí depresemi a špatnými náladami, nejvíc ze všeho nenávidí pondělí. Na svět se dívá pesimisticky, ale nikdy neztrácí svůj vtip.


Smyslem tohoto projektu bylo vytvořit pestrou, dynamickou a vtipnou podívanou, která pobaví malé i velké diváky a zaujme je svou originalitou. Roztančili jsme komiks, abychom ukázali tanec ve všech jeho  podobách – profesionální výkony, vyzrálý taneční projev, roztomilé dětské krůčky i tanec jako terapii.


Námět, scénář, režie, taneční choreografie, výběr hudby: Jolana Burešová, loutkové a výtvarné animace: Marek Bečka, scéna: Jan Cyril Löbl, produkce: Aleš Barry Bureš, kostýmy: Johanka Krůfová, Věra Krůfová, světelný design Richard Loskot, výtvarný návrh loutek: Barbora Čechová, vedení loutek Radek Beran, Vít Brückner, choreografie Tango: Soňa Kupcová, choreografie romských tanců: Monika Balogová, choreografie Snové kočky: Zuzana Filipová, Zuzana Černá, taneční workshopy Barbora Danzerová, Jitka Veselá, Eva Miškovičová.

Zdroj: www.novascena.cz

Přidej komentář