Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Výherci soutěže: Cesta kolem světa v Divadle Na Jezerce

Cesta kolem světa
Cesta kolem světa
06.03.2014 22:00 | redakce ZaKulturou.cz

Divadlo Na Jezerce sází na mládí! Připravuje svižnou a bláznivou komedii „Cesta kolem světa“českého autora Jiřího Janků s původní hudbou Jana Kučery. Principál divadla Jan Hrušínský v ní dal příležitost mladé talentované divadelnici Tereze Němcové. „Divadlo Na Jezerce má stabilní diváckou základnu, a stejně jako si vychováváme mladé talentované herce, chceme dát šanci i začínající režisérce. Rozhodl jsem se tak, když jsem viděl několik představení v její nápadité režii, které se mi moc líbily a vzbudily nadšené reakce diváků,“ doplňuje principál.Premiéra bude v Divadle Na Jezerce 19.března 2014. 

Dobrodružství, chytlavé písničky a humor jsou divadelním evergreenem, který celý příběh táhne.  Hlavní role sympatické slečny Feminy Jones a inspektora Shermana, zahrají mladí herci Kristýna Hrušínská a Václav Liška.V dalších rolích se objeví osvědčení členové hereckého souboru Jezerky, Petr Vacek, Václav Chalupa, Martin Sitta, Michal Kern a režisérka Tereza Němcová. Doplní je čtyřčlenný sbor, který tvoří Daniela Smutná, Veronika Vonzová, Pavel Vaněk a Jan Jakubec. Ztvární např.londýnský dav, ale také japonské varietní umělce, vlak, hongkongského lodivoda, členky ženského hnutí, číšníky či indiány. Vše se nese v duchu nadsázky a příběh přináší nečekané a paradoxní situace.

Jistá slečna Femina Jones rozhodne, že se svou společnicí zvládne cestu kolem světa za méně než 80 dní. Na cestě Orient expresem se ale dostanou do situací a míst, kde to nebudou mít vůbec lehké. Největší překvapení ovšem čeká Feminu Jones až na samotném konci dobrodružství. Jak to vše dopadne?

„Cesta kolem světa jesvěží komedie, která pobaví všechny věkové generace – děti i jejich rodiče či prarodiče. Každý si z ní vezme něco svého a v paměti mu určitě zůstanoujak výkony herců, kteří svoje postavy a jejich legrační scény ztvárňují s velkým gustem, tak chytlavé melodie písniček z představení,“ říká režisérka Tereza Němcová, která sama také ráda jezdí za dobrodružstvím. Procestovala celou jižní Evropu a ve hře, k níž navrhla i výpravu, si s chutí sama zahraje britskou konzulku.

Výherci soutěže

Ze soutěžících, kteří správně odpověděli na otázku Kdo ztvárňuje jednu z hlavních rolí ve hře Cesta kolem světa? variantu za b/ 20. století byly vylosovány 3 výherkyně, které získávají po dvou vstupenkách na představení Cesta kolem světa, které se koná v úterý 25.března v Divadle Na Jezerce od 19:00 hod., a to:

Libuše Khirová

Helena Cardová

Miluše Šafránková

Všem výherkyním gratulujeme a přejeme příjemný kulturní zážitek!Tagy: divadlo, Divadlo Na Jezerce, soutěž


Přidej komentář