Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Women of Will - strhující inscenace Tiny Packer o ženských postavách v Shakespearovských hrách

Women of Will
Women of Will
18.09.2012 13:26 | redakce ZaKulturou.cz

V pražském divadle Kolowrat bude mít 21. září evropskou premiéru inscenace Women of Will v podání jedné z největších světových osobností shakespearovského divadla Tiny Packer.

Pětidílný cyklus Women of Will, The Complete Journey nabídne v deseti večerech do 20. října komplexní, napínavý a strhující pohled na ženské postavy v hrách Williama Shakespeara. „Tina Packer je jedna z nejvýznamnějších světových znalkyň Shakespearova díla, zakládající umělecká ředitelka americké Shakespeare & Company a někdejší významná členka britského souboru Royal Shakespeare Company,“ uvádí Guy Roberts, umělecký ředitel Prague Shakespeare Festival, který sérii představení pořádá. Tato inscenace v hlavní roli s Tinou Packer a Nigelem Gorem nadchla diváky napříč severní Amerikou a v Praze ji čeká evropská premiéra. New York Times například o inscenaci napsali, že je „překypující životem a velmi poučná…”, Boston Globe ji označily za „oslnivou a za silný divadelní zážitek…”.

Představení, které kombinuje jak samotné ženské party ze Shakespearových her, tak i vysvětlení a komentování těchto postav, uvidí diváci v divadle Kolowrat od 21. září do 20. října v pěti pokračováních po dvou večerech, v nichž v každém půjde o jiné hrdinky. Všechna představení budou uváděna s českými titulky Martina Hilského.

I po skončení této série Shakespearovské divadlo v originální angličtině divadlo Kolowrat neopustí: Tina Packer se zde představí také jako režisérka inscenace Hamlet, v níž se hlavní role ujme Guy Roberts a po jeho boku soubor tvořený profesionálními herci z České republiky, Británie, Francie a USA. Hamlet bude uveden v divadle Kolowrat 26., 27., 28. října a 2. listopadu.

Jako poslední uvede Prague Shakespeare Festival 30. října a 3. listopadu půvabnou komedii As You Like It (Jak se vám líbí) pojednávající o osvobozující moci lásky a spásném duchu přírody. V hlavní roli Rosalindy se v režii Guy Robertse představí Jessica Boone.

Vstupenky na všechna představení jsou v prodeji v pokladně Národního divadla za 220 Kč (110 Kč – studenti a senioři), síti Ticketportal nebo on-line na www.narodni-divadlo.cz. Více informací na www.pragueshakespeare.cz.

Rozpis jednotlivých částí Women of Will, the Complete Journey:
- Part 1, The Warrior Woman, from Violence to Negotiation - 21. a 22. září
- Part 2, The Sexual Merges with the Spiritual: New Knowledge – 27. a 28. září
- Part 3, Living Underground or Dying to Tell the Truth – 5. a 6. října
- Part 4, Chaos is Come Again, the Lion Eats the Wolf – 11. a 12. října
- Part 5, The Maiden Phoenix, the Daughter Redeems the Father – 19. a 20. října

Soubor Prague Shakespeare Festival je jediný profesionální anglicky hovořící soubor v České republice. Specializuje se na uvádění her Williama Shakespeara v angličtině s profesionálními herci. Snaží se spojovat to, co zůstává živé z minulosti, s moderními divadelními postupy. V roce 2008 ho založil v Praze Guy Roberts, bývalý umělecký ředitel Austin Shakespeare Festival v texaském Austinu. Díky grantu na spolupráci s českým divadelním souborem Miloco na inscenaci Macbetha se dostal do Prahy. Představení sklidilo velký úspěch a přivedlo Guye k založení profesionálního anglicky hovořícího souboru v srdci Evropy.


Women of Will
Women of Will
Women of Will
Women of Will


Tagy: Divadelní představení, Divadlo, William Shakespeare


Přidej komentář