Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Yael Rasooly na lodi Tajemství

Yael Rasooly na Divadelní lodi Tajemstvi
Originální loutkářka Yael Rasooly na Divadelní lodi Tajemství
17.06.2012 21:09 |

Prvním ze zahraničních hostů vybraných „dramaturgem“ Petrem Formanem pro letošní sezonu lodi Tajemství provozované Divadlem bratří Formanů je izraelská loutkoherecká, režisérka, designérka ale i zpěvačka s exotickým jménem Yael Rasooly. Pražskému publiku se představí svým několikrát oceněným (např. Excellence Award pro sólový projekt na Mezinárodním Fringe Festivalu New York 2011) „one women show“ představením divadla papíru a objektů Paper cut.

Děj se začne odehrávat v nenápadné kanceláři, kde stejně nenápadná sekretářka ve svém vintage kostýmku si po odchodu svých kolegů začne zpestřovat svou šedou každodennost tím, že oživuje černobílé fotografie ze starých filmových časopisů a stává se tak na chvilku okouzlující filmovou star 40tých let se vším, co si k tomu umíme představit. Avšak, jak se příběh odvíjí, z romantické pohádky se stává horor hitchcockovských rozměrů! Jazyk černobílého biografu je převáděn do světa „zastaralých“ technologií v podobě papírových výstřižků a divadla objektů a vytváří napětí, které je absurdní, bolestivé a zároveň humorné.  
Jak dobrou zpěvačkou Yael je potvrdí v prvních třech večerech, kdy na představení naváže jazzovým koncertem v doprovodu trumpetisty Eliho Premingera.
 
Napsali: Yael Rasooly a Lior Lerman
Délka představení: 50 min
Jazyk: převážně angličtina
Představení pro dospělé.
 
Představení vzniklo díky podpoře Train Theater, (Jerusalem) a Rabinovitch Foundation for the Arts.
 
YAEL RASOOLY
Narodila se v Jerusalemě v roce 1983. Nejprve se věnovala zpěvu a poté odešla sudovat divadelní design do Londýna. Začala rozvíjet svůj jedinečný divadelní projev v School of Visual Theater, Jerusalem, kde se specializovala na režii, loutky a design. Studium zakončila s vyznamenáním a s oceněním města Jerusalem.
Od roku 2006  začala Yael svou nezávislou sólovou uměleckou dráhu a dnes je zvána na mezinárodní festivaly  po celé Evropě, USA, Jižní Americe či Dálném východu. Se svým sólovým představení “Paper cut” vyhrála několik významných ocenění na festivalech po celém světě.
Vedle své divadelní práce se věnuje také kariéře zpěvačky, a to jak doma v Izraeli, tak v cizině. Její repertoire je široký, od klasické hudby, jazz až po malé intimní vystoupení.
 
 
Termíny přestavení:
Pátek 22.6. 20,30  – s koncertem  a plavbou 
Sobota 23.6. 20,30 – s koncertem  
Pondělí 25.6. 20,30 – s koncertem  
Úterý 26.6. 20,30
Středa 27.6. 20,30
 
Loď Tajemství kotví u náplavky na Rašínově nábřeží u Výtoně mezi Palackého a železničním mostem.
Předprodej vstupenek přímo u lodi Tajemství nebo přes internet www.formanstheatre.cz, rezervace vstupenek:   tajemství@formanstheatre.cz 
 


Přidej komentář