Magazín kulturního dění v Praze a okolí

6. ročník vegetariánského festivalu otevře své brány 17. - 18. září 2015 na Vyšehradě

Vegefest
Vegefest
08.09.2016 18:48 | redakce ZaKulturou.cz

Oslava jídla a pestrých vegetariánských chutí, ochutnávky živé kuchyně, přednášky o udržitelném životním stylu, inspirace a netradiční program pro děti i dospělé. To vše přinese již tradiční vegetariánský festival pro šest smyslů - Vegefest 2016. Jeho šestý ročník proběhne 17. - 18. září 2016 ve Starém Purkrabství na Vyšehradě.

Festival vznikl v roce 2011 se záměrem představit rozmanitost, možnosti a nové trendy současného vegetariánství a zdravého stravování. Po pěti ročnících se tento záměr rozšířil od gastronomie dále směrem k tématu zachování udržitelných a přirozených podmínek života na Zemi, k uvědomělému a šetrnému přístupu k přírodním zdrojům a jejich využití.

Hlavním pilířem festivalu je gastronomická nabídka vegetariánských, veganských i vitariánských pokrmů, které se většinou připravují přímo na místě před očima návštěvníků.  Součástí hlavního programu budou přednášky na témata s vegetariánskou problematikou a témata o udržitelném životním stylu a živé ukázky vaření s komentářem ve festivalovém „kulishowroomu“.

Doprovodný program potěší děti i dospělé. Program je tedy připraven nejen pro jednotlivce, ale pro celou rodinu. „Návštěvníci se mohou těšit na živé koncerty, kruhy zpívání a bubnování, cvičení a pohybové workshopy pod širým nebem, dětský koutek, divadlo pro děti, masážní stan a další. Letos se v programu objeví například Ivan JašekDalibor NeuwirtJayamantraMichal Haman,Ludmila Chrášťanská“ popisuje Tereza Dlabalová, organizátorka festivalu. K Vegefestu se přidružilo Taneční studio Bílá Velryba, které zatančí v sobotu večer na louce mezi sochami rituál GAIA pro Matku Zemi.

Součástí festivalové scény bude letos opět Dařiště a Tabule štěstí, které zajišťuje Hearth.net. A tradičně nebude chybět pestrá nabídka festivalové tržnice, kde budete moci zakoupit sortiment potravinářského i jiného zboží z oblasti zdravého životního stylu. Festival se letos obejde zcela bez alkoholu – Bernard bude točit pouze nealkoholické pivo.

„Vegefest chce být nadále inspirací v přístupu k odpadům. V letošním roce chceme v souladu s posláním festivalu pokračovat v cestě k tzv. Nulovému odpadu (Zero Waste). Všichni prodejci se zavázali k použití kompostovatelného nádobí, které pro festival dodá společnost Bio Planeta a zajistí jeho likvidaci, a také likvidaci bio odpadu. Hlavní novinkou festivalu bude třídění odpadu na místě před očima návštěvníků, s komentářem odborníků k jednotlivým materiálům a postupům recyklace,“ říká Tereza Dlabalová.

Vegefest proběhne v sobotu 17. září od 11.00 do 19.00. V neděli 18. září je program naplánován od 10 do 18.00. Festival se koná za každého počasí. 

Vstupné stojí 150 Kč na oba dny, 100 Kč na jeden den, a vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na Vstupenkově (www.vstupenkov.cz), nebo na místě. Vstupenky z předprodeje budou na festivalu slosovány o drobné i větší dobré ceny od zúčastněných prodejců.

 Spolupořadatelé: Floresta, Sklenářka, NKP Vyšehrad

 Hlavní partneři: Maitrea, Envirostyl, Bioplaneta, AVE, Bernard

Partneři (živá gastronomie): Floresta, Raw Deli, Kiš Kiš, Kuchařky bez domova, HX catering, Etnosvět, MoMo VegCafé, Živé potěšení, Al Andalous, Dobroshop, Tapioca, Lavička, Veg8café, Vegeethouse,

Partneři (podporovatelé a doprovodný program): Kvalita-1a, Feel Good Family, Tvoříme pískem, Hearth.net, Fakeer Healing Temple

 

Nápoje: Dobrá čajovna, Čajovna Romantinka, Čajomír Samurai shot, Coffee with Love, Greenways, Bernard, Wayusa, domácí mošty (Petra Valsová)

 

Prodej potravinářských produktů: Naturalis, Stykra, Klára Patočková, Dary země, Vitalvibe, Feel Good Family, Aristeon, Rawlife, BioNebio, Japů, Lifefood, Kvalita-1a

 

Prodej ostatních produktů: Pathik & Stromka, Naturesa, Etik butik, Mýdlárna Šiva, ShivaShop, Naturvéda, Edyart, Šijeme dětem, Lucie Švarcová, Naboso, Pacha Mama, Ahinsa Shoes, Akademie léčivé výživy

 

Účinkující: Ludmila Chrášťanská, Jayamantra, Dalibor Neuwirt, Ivan Jašek (I-ONE), Michal Haman, Asha & Curanderos Musicos, Taneční divadlo Bílá velryba, Taichi Praha, Nikol Šneiderová, Břetislav Hofbauer, Ústav úžasu, Pruhované panenky

cvičení pod širým nebem: Mirka Papajíková, Sdružení Rezonance, Taichi Praha, Tradiční tantra jóga

přednášky: Petr Hájek, Jana Půlpánová, Honza Dlabal, a další budou upřesněny

Podrobnosti programu budou aktualizovány na www.vegetarianskyfestival.cz.


Vegefest
Vegefest


Tagy: vegefest, vegetariánský festival


Přidej komentář