Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Choco-Story, Muzeum čokolády: exkurze do tajmeného světa kakaa a čokolády

choco story
20.11.2010 16:36 | Čokoláda škádlí naše chuťové pohárky už po staletí; počínaje mexickým, původně kořeněným nápojem z dob indiánské civilizace Mayů a Aztéků až po slazený mléčný nápoj proslulý později na evropském kontinentu. Je statisticky prokázáno, že čokoládu mají v oblibě vždy tři ze čtyř lidí v průměru, proto nás sotva překvapí oblíbenost, kterou čokoláda sebou všude přináší.


Lidé se často ptají: „Kde se vzala?“, „Odkud čokoláda pochází?“, „V čem spočívá tajemství výroby kvalitní čokolády?“ nebo „Zdali je pravdou, že byla využívána také v lékařství?“

Muzeum Choco Story odpovídá na tyto i jiné otázky vzkříšením více než 4 tisíce let staré historie kakaa a čokolády - v pojmech, obrazech a ve svůdných esencích.

Prohlídka vypráví historii vzniku a vývoje čokolády prostřednictvím unikátní sbírky, která čítá téměř 1000 různych exponátů. Tyto autentické historické artefakty nadchnou duši nejen každého historika, ale i těch, které čokoláda zajímá pouze z povzdálí.

Muzeum vtáhne návštěvníky do vzrušujícího světa kakaa a tato dobrodružní pouť bude pastvou jak pro jejich oči, tak čich či samozřejmost jejich chuťových pohárků.

V předváděcím centru, které je také součástí kulinařské prohlídky, návštěvnící odhalí tajemství výroby vynikající hedvábné čokolády vždy s pečlivým zřetelem na její suroviny a samotné zpracování. V závěru této demonstrace budou mít, samozřejmě, možnost ochutnat pravé čokoládové pralinky, které se v muzeu připravují.

Muzem čokolády vzniklo na základě osobního nadšení pana Van Belleho a manželů Mestdaghových a je sponzorováno belgickou společností Belcolade, která je pos-lední továrnou na výrobu autentické belgické čokolády.

Choco-Story je svou sbírkou jedinečné a v České republice nemá obdoby.


web: www. choco-story-praha.cz

Choco-Story/Muzeum čokolády
Celetná 10
Praha 1 – Staré město
110 00

140,-Kč pro dospělé
Přidej komentář