Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Festival delikátních chutí z nejrůznějších koutů světa

Festival delikátních chutí
Festival delikátních chutí
20.03.2017 00:03 | redakce ZaKulturou.cz

Festival delikátních chutí se bude na Novoměstské radnici konat již počtvrté a opět s novým tématem.

Tentokrát festival nabízí skvělé chutě z nejrůznějších koutů světa. V sobotu 25. 3. od 10 do 18 hodin u nás najdou návštěvníci pestrou nabídku mnoha zemí několika kontinentů a to jak na nádvoří Novoměstské radnice, tak v jejích historických interiérech.

Ovoce ze sluncem zalité Ugandy, žhavé chutě Mexika, brazilskou vášeň pro to nejjemnější hovězí nebo syté pelmeně z Ukrajiny i asijské dim sum knedlíčky.

Zuzana Menhartová, která se již několik let na poli gastronomie pohybuje a v jejíž režii akce proběhne, k festivalu říká: „Jídlo je ten nejpřirozenější způsob, jak se seznámit, dobře si popovídat a strávit skvělý čas. O skvělém jídle, které pro vás na festival vybíráme, to platí dvojnásob. Pestrou škálu chutí z Peru, Barmy, Asie, Balkánu, Brazílie, Ukrajiny a i z dalších koutů světa pak doplní promítání k tématu cestování (nejen) za jídlem, i k environmentálním tématům z dramaturgie festivalu Země na talíři. Nakoukneme pod ruce i zkušeným kuchařům v pořadu Mňam TV. Na radnici se proto sejde velmi pestrá nabídka jak pokrmů, tak zábavy a ve výsledku bychom tak s vámi rádi strávili velmi příjemnou sobotu.“

Vstup na festival je zdarma. V tuto chvíli je domluvená účast zástupců barmské kuchyně, již zmiňovaného Mexika, Indonésie, Gruzie, Srí Lanky, Brazílie, návštěvníci ochutnají vína z Francie i kávu z celého světa mnoho dalších delikates.

Ředitel Novoměstské radnice Albert Kubišta má velice silný vztah k historii budovy a k festivalu dodává: „Když se prostory budovy, kde se snoubí gotika, renesance a baroko, zaplní dobrým jídlem z celého světa, tak podle mého tím naplňujeme i odkaz zakladatele Nového Města – Karla IV., který jak je známo byl na svou dobu velice zcestovalý a podobné požitky by jistě na svých cestách neodmítnul.“

KDY: sobota 25. 3. 2017, 10:00 – 18:00 hod

KDE: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, 120 00 Praha 2

Vstup je zdarma.Tagy: festival, gastronomie, Novoměstská radnice


Přidej komentář