Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Festival indického jídla - dokonalý mix chutí a vůní

Festival indického jídla
Festival indického jídla
18.09.2012 10:00 | redakce ZaKulturou.cz

Bollywoodské filmy, tanec a hlasitá hudba - nejen to je typické pro Indii. Bez čeho si ale Indii nelze představit, to je určitě vůně a většinou ostrá chuť orientálního koření. Právě rozmanité koření, které díky svému příznivému působení na zdraví činí indickou kuchyni nejen výtečnou, ale také zdravou, je hlavní složkou indických jídel. Svými variacemi chutí a vůní je indická kuchyně mezi lidmi čím dál oblíbenější. Přesvědčit se o tom můžete v týdnu od 17. do 23. září, a to v rámci 2.ročníku Festivalu indického jídla (Indian Food Festival).

V indickém jídelníčku se převážně setkáváme s různě upravenou zeleninou a luštěninami, které ale jistě potěší i zapřisáhlé milovníky masa. Podle náboženství a regionu je však i maso součástí stravy Indů, jeho úprava je pak vynikající a v šesti vybraných restauracích to jen potvrzují.

V rámci festivalu jsou připravena speciální menu pro 1-6 osob, kde si vybere opravdu každý podle své chuti. Ti, kteří indickou kuchyni ještě nikdy neochutnali, si nemusí ve svém výběru zoufat, v co větším počtu lidí dorazí, tím budou mít možnost ochutnat z více jídel najednou! Všechny restaurace a „meníčka“ najdete na naší webové stránce www.indianfoodfestival.cz.

Veškeré připravené pokrmy pokaždé obsahují to, co je základem indické stravy: báječný zážitek, dokonalý mix chutí a vůní a příjemný pocit zdravého zasycení. Věříme, že díky Indian Food Festivalu se indické jídlo stane ještě oblíbenější, a do povědomí se dostanou nová místa, kde se lze s indickou kuchyní setkat.

Festival pořádá občanské sdružení Bollywood, které organizuje i Festival bollywoodského filmu, jehož jubilejní 10. ročník proběhne od 13. do 21. října 2012 v pražských kinech Světozor a Ponrepo - www.bollywood.cz.

FESTIVAL INDICKÉHO JÍDLA – INDIAN FOOD FESTIVAL
Kdy: od 17. do 23. září 2012
Kde: ve vybraných restauracích, kde nabízejí indickou kuchyni:Curry House (Novákových 7, Praha 8)
Golden Tikka (Kateřinská 42, Praha 2)
Golden Tikka 2 ( Konviktská 1, Praha 1)
Indian Jewel (Týn 6, Praha 1)
Shalamar (Puškinovo nám. 16, Praha 6)
The Pind (Korunní 67, Praha 3)


Tagy: Bollywood, Festival, Gastronomie


Přidej komentář