Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Festival středomořských chutí a vůní 2012 od čtvrtka na Náměstí Republiky

Festival stredomorskych chuti a vuni 2012
Festival středomořských chutí a vůní 2012
04.06.2012 13:59 |

 

Festival středomořských chutí a vůní je po roce opět tady!

 
Od čtvrtka 7. do neděle 10. června se na Náměstí Republiky představí speciality z Francie, Španělska, Itálie a Řecka, festival bude pokračovat v září na Kampě.
 
Festival středomořských chutí a vůní – pod tímto názvem se letos představí již pátý ročník akce, kterou Praha pravidelně hostí již od roku 2008 (první ročníky proběhly pod názvem Festival francouzských chutí a vůní). Návštěvníky kulinářské akce i letos čekají pochoutky z celé oblasti Středozemního moře.
 
„Stejně jako v minulých letech bude festival výjimečný tím, že za návštěvníky vyrazíme přímo do ulic,“ uvedl ředitel pořádající agentury KAZAK Communication Thomas Bouton. „Abyste na vlastní kůži zažili nefalšovanou středomořskou atmosféru, stačí přijít na Náměstí Republiky a vybrat si z nepřeberného množství tradičních a originálních produktů Středomoří.“
 
Festival bude probíhat každý den mezi 10:00 a 20:00 a i letos bude nabídka bohatá – na stáncích najdete mnoho druhů vín, paštik, šunek, kvalitních sýrů, olivových olejů, čerstvých těstovin, uzenin a dalších lahůdek. Přímo na místě pak budete moci ochutnat například tradiční barbecue nebo čerstvé italské těstoviny. Festival je tak neopakovatelnou příležitostí, jak na jednom místě ochutnat nebo zakoupit to nejlepší z nepřeberné nabídky středomořských lahůdek.
 
O atmosféru se přímo na místě postarají hudebníci hrající jazz (Jazz Trio s Matoušem Kobylkou, Charlotte Fairman & přátelé), latinskoamerickou (Atarés, Los amigos, Pragason) a středomořskou hudbu (DUDU). Jejich koncerty proběhnou každý den vždy od 14:00 do 20:00 hodin.
 
Festival středomořských chutí a vůní bude pokračovat na podzim, přesněji od 6. do 9. září, tentokráte na Kampě. Více informací o akci včetně představení jednotlivých vystavujících naleznete na webu www.stredomorsky-aperitiv.cz.
 

O Festivalu středomořských chutí a vůní:

Tradice středomořského festivalu chutí a vůní sahají do roku 2008, kdy proběhl jeho první ročník (tehdy ještě pod názvem Festival francouzských chutí a vůní). Akce si klade za cíl představit unikátní kulinářské produkty Středomoří a jejich dovozce českým spotřebitelům. Festival pořádá společnost KAZAK Communication s.r.o. 
 
 
Čtyři dny plné slunce, odpočinku, dobrého jídla a pití, skvělé hudby… Přesně to je atmosféra Festivalu středomořských chutí a vůní. Tento rok se již potřetí v Praze a podruhé v Brně uskuteční tento festival věnovaný dobrému jídlu a pití a uvolněné atmosféře. Přímo v centru města se vám představí producenti a prodejci s širokou nabídkou tradičních a možná i netradičních výrobků, pochutin a delikates z Francie, Itálie, Španělska, Řecka a další prosluněných zemí. Samozřejmostí kromě prodeje samotných výrobků budou také ochutnávky. Budete moci okusit kvalitní vína, sýry, uzeniny a paštiky, ale i další delikatesy od slaných po sladké, olivových olejů, džemů a nebo např. piv. 
 
Velkým lákadlem pro chuťové pohárky návštěvníků v Brně bude zajisté náš „buvette“ neboli bar, kde vám nabídneme kvalitní, čerstvou a z velké části i přímo před vašima očima připravovanou francouzskou kuchyni. V Praze se pak můžete těšit na celou řadu grilovaných specialit a to hned na několika stáncích. 
 
A samozřejmě na tradičním trhu také nesmí chybět možnost posedět a užít si tak celkově příjemnou atmosféru, kterou doplní živá hudba v podobě jazzu, flamenga a dalších typických žánrů – dva koncerty každý den vždy od 14,00 a od 17,00. 
 

Video z minulého ročníku

 

Přijďte s námi ochutnat středomoří!
 

Vystavovatelé

Antoine Philippe

Antoine Philippe Vám s radostí nabízí tradiční champagne od tak pozoruhodných výrobců jako jsou Nicolas Maillart, Perseval Farge, Alain Lallement a Daniel Dumont, spolu s nejznámějšími víny jako Chablis, Sancerre, Chateauneuf-du-Pape, Côtes du Rhône , Burgundsko, Alsasko, Côtes de Provence, Bordeaux, Medoc, Côtes de Bourg, Saint-Emilion Grand Cru a Pomerol, a mnoha dalšími. Jsme také rádi, že Vám můžeme představit nová vynikající vína z méně známých oblastí Gascony a Languedoc. Nashledanou na trhu!
 

Cheesy

Naše “sýrová obchodní společnost” existuje od října 2006. Naší hlavní myšlenkou je nabídnout zákazníkovi pestrou a cenově přijatelnou nabídku sýrů a také pomoci mu s výběrem. V našem sortimentu lze nalézt sýry z Francie, Itálie, ale také bio olivové oleje, nejrůznější druhy oliv a další produkty ze Středomoří.
 

Dobré portské

Naše firma se zabývá dovozem a prodejem portského vína.  Naší snahou  je nabídnout Vám špičkové portské od vinařů, které známe, za příjemné ceny.  Portské víno bývalo po staletí pouze červené víno.  V současné době však moderní vinařství nabízejí i unikátní bílé portské s označením věku – např. Quinta de Santa Eufemia odkud dovážíme jedinečné 10-ti a 20-ti leté bílé portské víno.         Portské víno je zážitek. 
 

Fransýr

Fransýr si klade za cíl nabídnout prostřednictvím své ucelené nabídky tří desítek autentických francouzských sýrů, obohacené o proměnlivou nabídku sezónní, cestu za poznáním toho nejširšího spektra vůní, chutí a barev, jež jen mohou sýry nabídnout. Zároveň je veden snahou sdílet francouzskou kulturu konzumace sýru poskytnutím rady při vytváření kompozice obloženého sýrového talíře či při hledání vhodného doprovodného vína.
 

Frutapura

Přijďte ochutnat čerstvé voňavé bylinky, křupavé saláty a další listovou zeleninu, krásně uzrálá rajčata. máme širokou nabídku běžného ovoce a zeleniny, ale i specialit jako je černý kořen, vodnice či maniok, perfektně uzrálá avokáda odrůdy haas, mango, mučenku či jiné exotické ovoce. naše zboží je vždy čerstvé, správně dozrálé, v té nejlepší kvalitě i chuti. ovoce a zeleninu vám rádi umyjeme, oloupeme, nakrájíme, nastrouháme, odšťavíme přesně dle vašeho přání. ovoce a zelenina je naše vášeň, pojďte ji sdílet s námi.

 

Gourment partners

Společnost GOuRMET PARTNERS s.r.o. je výhradním dovozcem a distributorem světových prestižních značek pro český a slovenský trh. Produkty mají dlouholetou tradici a pochází z různých koutů světa: jedná se o kvalitní terriny a foie gras z Bretagne a Jihozápadu Francie, olivový sortiment ze španělska, bio olivy a káva z Itálie, carský kaviár a CHATKA z Ruska. Zakladatelé společnosti mají bohaté zkušenosti na mezinárodním a domácím trhu a společnost založili na základě poptávky po kvalitních a zdravých produktů. Respektujeme země a tradice: ano, ale také inovativní ... milovníky jídla!
 

Gurmán

 
Gurmán - Labužníkův ráj , Jakubské náměstí 4 ( vedle divadla Bolka Polívky), Brno, www.gurman-brno.cz, Prodejna nejen francouzských sýrů a delikates, mastné speciality, salámy, uzeniny a sýry z celé Evropy. Farmářské sýry, zastoupení firmy Valette - Foie Gras Gastronomie , nabídka BIO potravin, francouzská a španělská vína.
 

Chez greg pere et fils

Obchod je zaměřen na francouzská vína a delikatesy za rozumné ceny (jednu láhev originálního francouzského vína zde lze koupit za 120 - 150 Kč).
Jsou zde k dostání farmářské paštiky z Arden, klobásy, sýry, foie gras, originální Champagne, ale i tradiční francouzské značky vína. Majitelé, oba Francouzi, obchůdkem úspěšně prezentují svoji zemi u nás. A protože francouzské víno a delikatesy jsou jejich láskou, neváhejte se při návštěvě zeptat na nějaký originální recept!
 

Jan Paukert

Lahůdkářství Jan Paukert je obchod, který v samém srdci Prahy nabízí široký sortiment vín, ale také prvotřídní sýry, sušené šunky, olivové oleje a další delikatesy. Již téměř sto let, Jan Paukert nabízí sortiment kvalitních produktů z Francie, Itálie, ale také Maďarska a samozřejmě i z české republiky.
 

La Bottega di Aromi

Obchod La Bottega di Aromi – stručná informace o nás:
 
V roce 2007 otevřel italský šéfkuchař Riccardo Lucque obchod La Bottega di Aromi v blízkosti restaurace Aromi. V obchodě najdete nejrůznější delikatesy italské produkce včetně široké nabídky vín. V nabídce jsou denně čerstvé těstoviny, ryby a maso, nejrůznější oleje a koření nezbytné pro italskou kuchyni. La Bottega di Aromi pořádá pravidelné ochutnávky vín, zpravidla u příležitosti uvedení novinek do stálé nabídky. V létě je možné si vychutnat teplý nebo studený bufet a širokou nabídku nápojů na venkovní zahrádce. Na trzích budeme nabízet pravé italské produkty té nejlepší kvality.
 

Languedoc

Zveme Vás na putování se sklenkou v ruce po jihofrancouzském regionu Languedoc-Roussillon. 
Malá firmička nabízí na českém trhu nejširší nabídku vín z uvedeného regionu, navíc druhově i chuťově nejrozmanitější a výhradně od malých vinařů. Kromě jiného se můžete těšit na pěkná odrůdová vína, rafinovaná cuvée, a také na svůdná přírodně sladká vína. Současně Vám představíme nové ročníky vín z proslulého Château de la Tuilerie, AOC Costières de Nimes.
 

Levandule

Prodáváme dekorace, kosmetiku, textil, porcelán i keramiku, květiny živé i sušené, obrazy, hodiny atd., nejen levanduli ale i jiné dekory. Zboží zdarma dárkově balíme.
 

Los Optimísticos

Los Optimísticos - španělské delikatesy a vína. Olivové oleje a octy, uzeniny, jamon serrano, ovčí a kozí sýry, konzervované mořské plody, španělská káva, citlivá selekce prvotřídních vín
 

Olympia

Řecký obchod s delikatesami a víny vám zlehka tyto vzpomínky oživí a připomene dny,kdy se vaše stoly prohýbaly pod spousty rozličných pochoutek, pečeného jehněčího,čerstvé zeleniny,jogurtu, skvělých vín, olivových olejů a oliv, kdy večery končily prvními ranními plážovými procházkami.. Příjemný personál se vám pokusí nabídnout to nejlepší, co řecká kuchyně nabízí a zajisté přidá pár dobrých rad, jak nejlépe s tou či onou surovinou naložit.
 
Můžete vybírat mezi spousty oliv, olivových olejů, jogurtů, sýrů, řady vín z celého Řecka, tradičních delikates a cukrovinek.Vše je dováženo z Řecka a suroviny pocházejí od prvotřídních výrobců, horských farem nebo i drobných pěstitelů, kde si necháváme vše vyrábět dle přání.
 

Paul

Historie francouzských pekařství PAuL se píše již od roku 1889. Kvalita našich výrobků je tedy prověřena šesti generacemi zákazníků! Historický styl pečení v pecích PAuL zaručuje výjimečný a kvalitní chléb. Každý den tak v pekařství PAuL objevíte kouzlo spojení tradice a jedinečných chutí. PAuL používá pouze 100% přírodní mouku, bez umělých konzervantů a aditiv. Každý chléb, bageta či zákusek je tedy originál!
 

Petite France

Tradiční postupy a příprava jako ve Francii, vlastní dovoz francouzské mouky, vše je pečeno přes noc ve vlastní pekárně, od půlky června také paštiky, olivový olej a nově máme také několik domácích marmelád...jako jahoda, rebarbora, pomeranč atd., plus v naší nabídce najdete olivové a slaninové žitný a celozrnný chléb a vína z Francie, která si sami vozíme... A k tomu všemu fantastická káva Filicori z Itálie jen za 25 Kč.
 

Singa

Společnost Singa je výhradním dovozcem džemů St. Dalfour z Francie. Džemy St. Dalfour, to je skutečný kulinářský zázrak, kdy dary přírody jsou povýšeny francouzskými šéfkuchaři v přírodní ovocné pomazánky, chutné a výživné. Singa spol. s r.o. Konojedská 3232/28, 100 00 Praha 10 www.singa.cz
 

Top Food Market

Našim cílem je přiblížit Vám kouzlo řecké kuchyně, kouzlo, které spočívá ve vysoké kvalitě místních přírodních surovin a v originální chuti. Zprostředkujeme Vám originální zážitek, který nelze nahradit a kterého můžete docílit jen autentickými surovinami a osvědčenou výrobou, která dodržuje tradiční řemeslné postupy.
 

Very Good Saucissons

Našimi výrobky jsou suché klobásky z vepřového masa (podíl vepřového se pohybuje mezi 70 a 98%, záleží na typu klobásky). Podle chuti je rovněž vepřové maso smíšené s jinými druhy mas (srnčí, kančí nebo kachní), s plody (borůvky, fíky nebo suché plody jako ořechy či kaštany) anebo se sýrem. Všechny klobásy jsou vyrobené ve Francii, v regionu Auvergne. Region Auvergne je rozsáhlou chráněnou přírodní rezervací, oblastí v centru Massif Central, která je nazývána zelenými plícemi Francie.
 

Doprovodný program - Hudba

 

Čtvrtek 7.6.

14 / JAZZ TRIO S MATOUŠEM KOBYLKOU
 
Klasické jazzové trio složené z profesionálních hudebníků v obsazení: saxofon, kytara a basa. Jejich jazz je plný energie a je založen na spontánní improvizaci.
 
17 / ATARÉS
 
Mezinárodní skupina, která se žánrově orientuje zejména na hudbu latinsko-americkou a kubánskou s vlivy reggae, jazzu a funky.Zaposlouchat se však můžete i do skladeb španělských či ovlivněných flamencem. Frontmanem skupiny je zpěvák a kytarista Frank Hernandéz z Havany. Skupinu dále doplňují: Zdeněk Urbanovský - piano, Rostislav Máca - baskytara. www.atares.cz www.bandzone.cz/atares
 

Pátek 8.6.

14 / JAZZ TRIO S MATOUŠEM KOBYLKOU
 
Klasické jazzové trio složené z profesionálních hudebníků v obsazení: saxofon, kytara a basa. Jejich jazz je plný energie a je založen na spontánní improvizaci.
 
17 / DUDU
 
Dvě akustické kytary a perkusionista hrající středomořské a latinské písně.
 

Sobota 9.6.

14 / LOS AMIGOS
 
Mix talentovaných hudebníků z různých koutů světa s velkým temperamentem a energií, která roztančí každé publikum. Skupina, která se výhradně orientuje na hudbu latinsko-amerického regionu v tradičnějším provedení. V jejím projevu dominuje souhra vokálních partů a akustických kytar. Zazní jak známé hity od skupiny Gipsy Kings, tak méně známé skladby z regionu Bolivie, či třeba rytmy jako je cumbia. Frontmanem skupiny je zpěvák Ivar Aguiere.
 
17 / PRAGASON
 
Pragason aneb La Música Cubana en Praga. Zkrátka první skupina svého druhu spojující pražské muzikanty a kubánskou hudbu. Poslechněte si rytmy jako Bolero, Cha cha chá, Mambo nebo Salsa.
 
 

Neděle 10.6.

 
14 / CHARLOTTE FAIRMAN & PŘÁTELÉ
 
Charlotte Fairman zpívá řadu hudebních stylů a žánrů. Dnes ji uvidíme při jazzovém vystoupení spolu s Mirkem Lackem na klávesy & Tondou Šturmou na kontrabas. Zkrátka dobrá atmosféra pro nedělní trh.
 
17 / DUDU
 
Dvě akustické kytary a perkusionista hrající středomořské a latinské písně.
 
 
 

 


Festival stredomorskych chuti a vuni 2012 2


Přidej komentář