Magazín kulturního dění v Praze a okolí

I o prázdninách se budete moci při toulkách Prahou občerstvit kvalitním street foodem

Street food festival
Street food festival
12.06.2017 21:45 | redakce ZaKulturou.cz

Ač ještě před pár lety mnozí netušili, co to je „ten Street Food“, dnes již nikomu není potřeba vysvětlovat, že i pouliční jídlo se může pyšnit svou vysokou úrovní.

Street Food Pop-Up se jako nejmladší z rodiny pražských Street Food Festivalů a Street Food Jamů představuje letos na Novoměstské radnici na Karlově náměstí a to již od dubna každé úterý a je jedním z kroků k vytvoření stabilní a nezávislé platformy kvalitního pouličního jídla, čili street foodu u nás. Již nejen starousedlíci, ale i ti, kdo pracují v okolí či kolem radnice tu a tam procházejí, si zvykli, že útulný prostor malebného malého nádvoří známé kulturní památky s podloubím, kašnou, sochařskými objekty a piánem každé úterý ožívá díky třem stánkům a přicházejí pravidelně mezi 11. a 14. hodinou na pozdní snídani či oběd i kapkou relaxu během každodenního shonu a v příjemném prostředí si pochutnává každý. Street Food Pop-Up se koná do dubna do června (kromě úterý 27/6), bude pokračovat dále v září a při přízni počasí i na podzim.

Ale i během letních prázdnin si milovníci skvělého jídla pochutnají se známým mottem street food festivalu „Ulice, jak ji neznáte! … každý sám za sebe a všichni pro vás…“ I v červenci i v srpnu se totiž konají pro všechny hladové výletníky, turisty i workoholiky, kteří metropoli neopouští, oblíbené Street Food Jamy, gastro požitkářům známé již třetí rok. SFJ probíhají u Clubu Cross v pražských Holešovicích v Plynární ulici, hostí 10 - 12 účastníků a pravidelně přes dva tisíce návštěvníků. Prázdninové termíny jsou: 9. 7., 23. 7., 6. 8. a 20. 8. vždy od 10 do 18 hodin. Mlsat mohou ale i školáci a studenti, než odjedou na prázdniny a to 11. a 25. června.

17. září od 10 hodin až do vyprodání zásob (kolem 18. hodiny) pak budou všichni vítáni opět na podzimním velkém Street Food Festivalu, který otevřel 4. sezónu letos v dubnu a od roku 2014 ho navštívilo již desítky tisíc návštěvníků. Téměř padesátka profesionálů i amatérských performerů se opět představí s tím nejlepším ze street foodu. Na SFF se přeci prezentuje jídlo ulice! Jednoduchý, srozumitelný sortiment, za přijatelné peníze od usměvavých prodejců inspirovaný buď zajímavým zahraničním street foodem nebo vylepšením pouličního jídla místního.

Těšte se tedy na pochutiny ve formě asijských jídel, hot dogů, masových kuliček, salátů, galetek a palačinek, dim dům knedlíčků, sekané v housce, hamburgerů, pizzy, tacos, falafelu, sendvičů, polévek, ale i sushi nebo Pho, churros, lívanců i zmrzliny, vaflí a nanuků. Sladké, slané, cokoliv je libo pro váš mlsný jazýček! Kvalitní, pestrá a originální nabídka jídel je jednou ze zásadních myšlenek SFF. Zároveň se SFF zaměřuje i na zajištění účasti zajímavých lidí, projektů, odborníků, hudby, ale i neziskových záměrů a převratných

koncepcí. Základní podmínkou účasti je servírovat ideálně bezodpadově, případně na bio degradabilním eko nádobí, tedy bez plastů. Akce je tedy pro všechny, kdo se chtějí dobře najíst a neváhají vyzkoušet nové chutě. A nejen to. Street food festival je pro ty, kdo se rádi poznají s lidmi z nejrůznějších koutů světa, chtějí se přijít jednoduše pobavit, poslechnout si dobrou hudební produkci a dozvědět se hodně zajímavostí při doprovodném programu. A u toho holdovat kaloriím, ať již milují sladkosti či maso nebo jsou příznivci veganské stravy.

Přijďte a nezapomeňte, že poptávka vždy dělá nabídku!

Facebook: www.facebook.com/streetfoodfestivalcz/
Web: http://www.nrpraha.cz/program/775/street-food-pop-up/


Street food festival
Street food festival
Street food festival
Street food festival
Street food festival
Street food festival


Tagy: Novoměstská radnice, Street food


Přidej komentář