Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Léto pokračuje s Festivalem středomořských chutí a vůní!

Festival středomořských chutí a vůní
Festival středomořských chutí a vůní
30.08.2016 22:58 | redakce ZaKulturou.cz

Od čtvrtka 1. do neděle 4. září se na náměstí Republiky v Praze uskuteční Festival středomořských chutí a vůní, který představí speciality z Francie, Španělska, Itálie, Řecka, Portugalska a také Korsiky. 

Tento festival má v Praze tradici již od roku 2008 a stejně jako v minulých letech i letos čekají návštěvníky této kulinářské akce delikatesy z celé oblasti Středozemního moře. Navíc letošní novinkou bude i dotek balkánské kuchyně a také osvěžující koktejly z růžového vína.

„Dny se nám pomalu krátí, z dovolené zůstaly hezké vzpomínky a my ještě nemáme chuť přestat. Ještě chvíli si připomeňme to opravdové slunné léto, kdy se tak nějak nikam nespěchá. Uvolněná atmosféra, plážová lehátka, slunečníky, jídla plná chutí a vůní a živá hudba – to vše na vás opět čeká!“, uvedl ředitel pořádající agentury KAZAK Communication Thomas Bouton.

Festival bude probíhat denně od 10:00 do 20:00, kdy budou otevřeny stánky s rozmanitou nabídkou vín, Champagne, paštik, šunek, kvalitních sýrů, olivových olejů, zmrzlin či mořských plodů. Kromě gurmánského zážitku čeká návštěvníky také zážitek kulturní – denně je připraven hudební program ve znamení jazzu, swingu a latinsko-americké hudby - vystoupí zde například Pragason, Santiago Ferreira nebo ANNIMA: Brazilian Fusion. Kromě hudebních vystoupení je na programu vůbec poprvé také vystoupení v podobě Stand-up comedy – na podiu vystoupí sám Tigran Hovakimyan, který má od září svůj pořad na TV Prima.

Více informací o akci včetně představení jednotlivých vystavujících naleznete na webu www.stredomorsky-aperitiv.cz nebo na facebookových stránkách Mediterranean Market a Středomořský trh.

O Festivalu středomořských chutí a vůní:

Tradice středomořského festivalu chutí a vůní sahají do roku 2008, kdy proběhl jeho první ročník (tehdy ještě pod názvem Festival francouzských chutí a vůní). Akce si klade za cíl představit unikátní kulinářské produkty Středomoří a jejich dovozce českým spotřebitelům. Festival pořádá společnost KAZAK Communication s.r.o.

Seznam vystavovatelů:

Anna Parma – čerstvé těstoviny od italského šéfkuchaře

Atelier Red & Wine – korsické speciality

BiBoViNo -  francouzská vína v moderních obalech BiB (bag-in-box)

D&G – francouzská vína

Food Story – široký sortiment španělských delikates, paella, výběr piv a salátů

Fransýr – francouzské sýry

Georges Thiol – francouzské rodinné uzenářství

Klobáskárna – francouzské sušené klobásky a šunky

Languedoc – specialista na vína jihofrancouzská vína a vína z malých rodinných vinařství

Olympia delikatesy - řecké delikatesy a vína,

Pekařství PAUL - francouzské pekařství s více než 126letou tradicí

Petite France – francouzská pekárna

Tuscany Taste - přímý dovozce sýrů, uzenin, vína, kávy a jiných specialit od malých výrobců z Toskánska

Víno Hruška – výběr vín z Itálie, Španělska a Francie

VINS+ - francouzská vína přímo od vinařů

Votre Plaisir – francouzské dezerty, quiche, macarons, tartelettes


Festival středomořských chutí a vůní


Tagy: festival, gastro, gastronomie, léto


Přidej komentář