Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Prague Coffee Festival 2013

Prague Coffee Festival 2013
Prague Coffee Festival 2013
30.09.2013 22:35 | redakce ZaKulturou.cz

Novoměstskou radnici v Praze v sobotu 5. října provoní káva. Kromě samotného ochutnání více než 100 vzorků káv se zde návštěvníci dozví vše o pěstování i přípravě kávy.

Druhý ročník Prague Coffee Festivalu představí zajímavý program nejen pro milovníky kávy a kávové profesionály. Již od prvního ročníku si festival dal za cíl spojit kávové profesionály s širokou veřejností. Letos v tomto duchu bude pokračovat. Byl rozšířen program, v plánu je více přednášek a ochutnávek kávy. Oproti loňskému ročníku bude letos probíhat od 30. září do 4. října týdenní doprovodný program v jednotlivých kavárnách po celé České republice.

Termín festivalu souvisí s Mezinárodním dnem kávy, který se slaví v řadě zemí na přelomu září a října. Jak říká Kateřina Slováková z Coffee Embassy: „Náš festival je oslava kávy samotné, chceme zde představit to nejlepší, co se momentálně ve světě kávy děje. Minulý ročník nám dokázal, že zájem o kvalitní kávu je obrovský.“

Program

V rámci hlavního programu festivalu se můžete těšit na prezentaci mnoha kaváren z celé České republiky nebo ochutnat kávy v rámci tzv. cuppingu (profesionální degustace) více než stovky vzorků káv z různých pražíren jak z ČR, tak z celého světa. V průběhu dne budou probíhat ukázky domácí i alternativní přípravy kávy, etiopský kávový obřad, latte art exhibice, promítání fotografií z kávových zahrad v Etiopii, kávových farem v Panamě a Nikaraguy.

Jedním z hostů festivalu je farmář Arnoldo Picota z Panamy, který představí svou kávovou farmu a odpoví na jakékoliv otázky týkající se pěstování kávy. V rámci programu se uskuteční řada přednášek věnující se tématu spojených s kávou: "Trade, direct trade, nebo fair trade?" či přednáška Doc. Heráka z České zemědělské univerzity v Praze o Cibetkové kávě v Indonesii.

Právě Indonésie je hlavní zemí letošního festivalu a tak kromě možnosti ochutnat různé indonéské kávy, se díky spolupráci s Indonéským velvyslanectvím v Praze podařilo připravit další bohatý program.

Na programu jsou i animační dílny Aeroškoly a ve spolupráci s divadlem Minor celodenní výtvarné dílny pro děti i dospělé, nebo vystoupení novocirkusového souboru La Putyka. Oproti loňskému roku, kdy množství návštěvníků předčilo všechna očekávání, je letos množství vstupenek limitováno. Doporučujeme proto všem návštěvníkům, aby si vstupenky pořídili v předprodeji.

Více informací o konkrétním programu najdete na webu festivalu http://www.coffeefest.cz/program

Organizátoři
Prague Coffee Festival organizuje Coffee Embassy o.s., (www.coffeee-embassy.org) pražírna kávy mamacoffee (www.mamacoffee.cz) a pražírna kávy Original Coffee (www.originalcoffee.cz).

Vstupné
Předprodej lístků v kavárnách a na eshopu mamacoffee 150,- Kč, na místě 250,- Kč.
Dětské / mládežnické vstupné 75 Kč (do 15ti let) – prodej jen na místě.
Děti do 6 let zdarma.
ZTP zdarma / doprovod ZTP 75 Kč – prodej jen na místě.


Tagy: festival, festival kávy


Přidej komentář