Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Prague Food Festival 2012 láká gurmány na nejbohatší program ve své historii

Prague Food Festival 2012
Prague Food Festival 2012
08.04.2012 22:13 |

Gastronomická událost roku Prague Food Festival proběhne 25. - 27. května v Královské zahradě Pražského hradu. Letošní motto: „Mysli globálně, papej lokálně“ slibuje mnohé a jde skutečně o unikátní nabídku ochutnávek, které v naší zemi zatím nemají obdobu. Záštitu nad akcí převzali Livia Klausová, manželka prezidenta ČR a Bohuslav Svoboda, primátor hlavního města Praha, které můžete při troše štěstí již v pátek osobně potkat v areálu PFF.

 

1. Co ochutnáte?

 

Žabí stehýnka, ujgurské koření, ravioli z ananasu, domácí taliány, královské krevety, sicilské cannoli, smažené střevlíky, bio dobrůtky, alko i nealko koktejly, zelený ječmen, pivo, víno, kávu, fresh džusy a klasické speciality z české moderní i staročeské, orientální, asijské, francouzské, italské, čínské, vegetariánské a mezinárodní kuchyně...

 

2. Zase „na stojáka“?

 

50 gastronomických stánků

3 velkokapacitní degustační stany

přes 500 míst k sezení

 

Jak to vypadalo na PFF loni?

3. Zvýhodněné vstupy

 

Aby organizátoři předešli frontám, vstupenky se prodávají na konkrétní dny, přesné časy a s označením, kterým vchodem nejlépe vstoupit do 6 hektarového areálu.

Předprodej startuje 1.4. 2012 na www.praguefoodfestival.cz

 

Návštěvníci, kteří zakoupí vstupenku v předprodeji budou zvýhodněni.

400 Kč v předprodeji  (zahrnuje 150 Kč vstup + 250 Kč balíček 10ti Grandů na základní ochutnávku)

450 Kč na místě (zahrnuje 200 Kč vstup + 250 Kč balíček 10ti Grandů na základní ochutnávku)

 

Děti do 6 let vstup zdarma.

 

Prvních 3 000 lidí z předprodeje na www.praguefoodfestival.cz získá navíc zdarma publikaci publikaci Maurerův výběr Grand Bar 2012 nebo Grand Restaurant 2012.

 

4. TOP 10

 

V rámci třídenního svátku jídla ochutnáte lahůdky od desítek nejlepších restaurací z Maurerova výběru Grand Restaurant 2012. Z letošní vítězné TOP 10 se účastní Radisson Blu, Alcron a La Rotonde, V Zátiší, Chateau Mcely, Piano Nobile a absolutní vítěz Terasa U Zlaté studně. Nově na festivalu poznáte třeba Aureole, Na Kopci, Chateau St. Havel,

U koně, La Cucina Boscolo a další. Do PFF 2012 se aktivně zapojila i agentura CzechTourism s projektem Ochutnejte Českou republiku, jejímž cílem je propagace tradiční gastronomie. Czech Specials budou moci návštěvníci nejen degustovat, ale také si je užít v podobě performance pod názvem „Umění české kuchyně“, pod vedením Výtvarného ateliéru Malování a kreslení Prof. akad. mal. Martina Mainera.

5. Unikátní gastronomické zvláštnosti

 

Yasmin hotel, Noodles - brouci a hmyz na slano i na sladko

Essensia, Mandarin Oriental - experimentální laboratoř, techno-emocionální menu,  poznáte, jak vzniká jídlo kosmonautů

La Truffe - vzácné francouzské lanýže

U Emy Destinnové - Marylandské krabí dortíky z USA

Café Angelato - alkoholická zmrzlina s hruškovicí, mascarpone s jahodami, balsamiková

a parmezánová zmrzlina s fíky

Franc. Rest. Art Nouveau - plněné kachní žaludky

Na Kopci – žabí stehýnka

 

Terasa U Zlaté studně a Aria, Coda spolu s Bacchusem, dodavatelem exkluzivních vín, představí klasický „fine dining“ 3-chodové degustační menu připravené z lokálních surovin párované s víny z tradičních světových vinných oblastí

 

6. Farmáři

 

Některé prestižní restaurace budou na letošním festivalu vařit též z kontrolovaných lokálních surovin, použijí produkty ze „svých“ dodavatelských farem, i bio. Každý

z příznivců kvalitního jídla a pití může hlasovat o „Miss Farma Sympatie“ na www.lidovky.cz.

 

Organizátoři PFF a Interspar se kromě zvýhodnění "Miss farma sympatie" též rozhodli obchodně a morálně podpořit letošního vítěze X. ročníku soutěže Česká Biopotravina roku 2011 - Horský statek Abertamy. Voňavé portfólio jejich kravských, kozích a ovčích sýrů můžete ochutnávat v Míčovně.

 

7. Delikatesní show se 6. smyslem Whirlpool

 

Poprvé v historii PFF je otevřen přímý prodej českých i mezinárodních lahůdek nejrůznějších značek:

Fair Trade, Spar Premium, Country Life, Biopekárna Zemanka, La Bottega

di Aromi/Finestra, Sýrárna "Salaš Ryžovna“

Každou hodinu probíhají gastronomické workshopy, ochutnávky zdarma a soutěže o hodnotné ceny ke konzumaci..

 

Ochutnáte a případně zakoupíte italské produkty značky Mammá od malých italských producentů, kteří je zpracovávají s ohledem na kvalitu a tradici. Nejluxusnější delikatesy a show z Andalusie nabídne tradičně agentura Extenda. Těšit se můžete na workshop Olivové variace v podání Enriqua Sáncheze, který patří mezi nejslavnější španělské šéfkuchaře. Jeho televizní program „Cómetelo“ i publikace o andaluské gastronomii si získaly mnoho příznivců ve Španělsku i za jeho hranicemi. Návštěvníkům PFF předvede, jak kreativně a stokrát jinak lze využít perlu španělské kuchyně -  olivy.

 

8. Vinná a pivní show v Míčovně

 

Řízené degustace vína povede jedenáctinásobný vítěz sommelierských soutěží v ČR, vítěz mistrovství světa Habanosommelier 2004 Ivo Dvořák (www.winemanshow.cz)

Párování piva s jídlem řídí Václav Berka, starší obchodní sládek Plzeňského Prazdroje.

 

 

9. Tváří v tvář

 

Čekají vás gastro-hvězdy: Riccardo Lucque, Zdeněk Pohlreich, Filip Sajler, Titus Eliáš, táta a syn Sapíkové, Roman Paulus, Milan Hořejš, Jiří Král, Tomáš Kalina, Roman Dolejš...řezník  František Kšána, sommeliér Tomáš Brůha, trojnásobný vítěz Mistrovství ČR sommeliérů a redaktorky časopisu Apetit.

 

Pod vedením mistra světa v čepování piva za rok 2010 Lukáše Svobody si to zájemci zkusí profesionálně. Nejschopnější si odnesou titul Výčepní učeň Pilsner Urquell PFF 2012 na stánku PU Master Bartender.

 

9. Něco navíc?

 

Neapolská kapela, andaluské flamenco, kubánští muzikanti a možná přijde i...basketbalová hvězda Tomáš Satoranský, nejúspěšnější handicapovaný sportovec roku 2011 Jiří Ježek, spousta slavných herců a zpěváků, kteří mají rádi PFF, např. Zlata Adamovská, Jana Štěpánková, Jitka Schneiderová, Marie Retková, Světlana Nálepková, Jana Krausová, David Švehlík, Marek Taclík, Juraj Herz, Jiří Menzel a další!

 

10. Bar

 

Každý den od 19 do 20 h na stánku La Casa de la Havana vieja - Happy Hour a minikurz Salsy taneční školy exoticDANCEntre!

Grand Bar – přímo na místě bude možnost provést hodnocení o nejlepší bar roku v celostátní anketě Maurerův výběr Grand Bar.

 

11. Chcete být zdraví?

 

Interspar nabídne k ochutnání i prodeji „koncentrovaný zdravý život“ od značek Spar Vital, Spar Natur*Pur, Spar Free From. Ochutnávka, workshopy s výživovými specialisty.

V koutku zdraví vám změří v těle tuk, vodu, glykemii, tlak..

Interspar Fresh Bar – zeleninové a ovocné džusy.

 

Královský nápoj ze zeleného ječmene s Radostínou Evou Vančurovou - lék proti neduhům našeho těla i ducha.

 

12. A co děti?

 

Dětský koutek bude doplněn o kuchařskou školu, kde bude profesionální kuchař s pomocníky učit děti jednoduchým a zdravým receptům. Mají také možnost sepsat svůj příběh k Dětskému činu roku a budou odměněny dárky.

 

13. Nápoje

 

Pilsner Urquell, Master, Frisco, Birell, zahraniční vína Bacchus, domácí Bohemia Sekt, Káva De´Longhi

Sommeliérské minimum – šumivá vína, pivní a vinná degustace

 

 

 

 

 

14. Restaurace

 

AROMI / LA FINESTRA

AUREOLE / SOAVE BY AUREOLE

BELLEVUE

BUDDHA BAR

CAFÉ AMANDINE

CHATEAU MCELY, PIANO NOBILE

CHATEAU ST. HAVEL

CORINTHIA, RICKSHAW

COUNTRY LIFE

COWBOYS

FRANCOUZSKÁ REST. ART NOUVEAU

HERGETOVA CIHELNA

HUANG HE

LA CUCINA BOSCOLO

LA TRUFFE

LE GRILL & GARDEN @ KEMPINSKI

LE PATIO

ROCCO FORTE AUGUSTINE, LICHFIELD

MANDARIN ORIENTAL, ESSENSIA

MLÝNEC

MOZAIKA / KRYSTAL BISTRO

NA KOPCI

RADISSON BLU, ALCRON / LA ROTONDE

TERASA U ZLATÉ STUDNĚ /ARIA HOTEL, CODA

U EMY DESTINNOVÉ

U KONĚ̌

V ZÁTIŠÍ

YASMIN, NOODLES

ŽOFÍN GARDENTagy: Prague food festival


Přidej komentář