Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Rybí festival 2012: V Holešovicích se sejdou milovníci čerstvých rybích specialit

rybi festival 2012
Rybí festival 2012
10.09.2012 23:02 |
Nenechte si ujít druhý ročník gastro-události Rybí festival 2012 v areálu Pražské tržnice, na Malém náměstí, mezi halou 4 a restaurací Mercato.
 
Milovníci ryb z Prahy a okolí se  v sobotu 15. září 2012, mohou těšit na zajímavé zpestření zářijové gastro-kulturní sezóny. Rybí festival je zaměřen výhradně na čerstvé mořské ryby. Celá akce se ponese ve středomořském duchu.
 
Neméně bohatý bude i doprovodný program. Pro nejmenší je přichystána Dětská škola vaření s velkým dětským koutkem. Zde si děti mohou sestavit a upéct vlastní pizzu či se naučit připravovat rybí filé. Ryby si zde mohou i nakreslit nebo je prostřednictvím zábavné soutěže poznávat.
 
Dospělí zase ocení poutavou kulinářskou show, jejíž součástí bude porcování a ochutnávka čerstvého tuňáka i příprava tradičních středomořských receptů. V rámci bloku „Jak se nebát ryb“ se přítomní naučí čistit, vykosťovat a filetovat ryby tak, aby výsledkem byla neodolatelná lahůdka.
 
příjemnou atmosféru se postará živá hudba z Itálie, Chorvatska a Španělska i kuchařský tým z předních pražských (Da Emanuel, Kogo, La Terasa) i zahraničních restaurací. Ve večerních hodinách si hosté vychutnají taneční hudbu.


Přidej komentář