Magazín kulturního dění v Praze a okolí

V Praze se chystá největší gastronomická párty roku!

Prague Food Festival
Prague Food Festival - foto: David Vondruška
21.05.2009 15:38 | Třídenní oslava umění nejlepších šéfkuchařů této země, ale i nejlepšího piva, vína a míchaných koktejlů se chystá od 29. do 31. května 2009 na Křižovnickém náměstí, pod Karlovým mostem, na Alšově nábřeží i lodích a pontonech na Vltavě. Vždy od 12 do 22 hodin zde budete moci v rámci Prague Food Festivalu ochutnat to nejlepší od šéfkuchařů třiceti nejprestižnějších českých restaurací. Festival nabídne delikatesy české, brazilské, francouzské, japonské, středozemní, thajské, ale i například košer kuchyně.

Chybět nebude ani degustace piva, vína a cooking shows šéfkuchařů. Špičkoví mistři ve svém oboru budou před zraky diváků připravovat pokrmy na téma Kulinářská senzace v době krize. Součástí programu bude i speciální barmanská show. Návštěvníci se mohou těšit na čerstvý ovocný bar, plný chutí a vůní ovoce nejen z České republiky. ale i z celého světa. V neděli bude festival hostit druhý ročník soutěže profesionálních kuchařů Nestlé Chřest Cup 2009.

Letošní ročník Prague Food Festivalu přinese i zajímavou novinku. Doprovodné programy se budou odehrávat přímo na pontonech na Vltavě a vstříc gurmánským zážitkům se návštěvníci dostanou na vyhlídkových lodích z Pražských Benátek pod Karlovým mostem. Během plavby budou mít vzácnou příležitost vidět poslední původní dochovaný oblouk románského Juditina mostu a další architektonické skvosty.

Vstupenky v ceně 350 korun je možné zakoupit v síti TicketPro nebo v pokladně Muzea Karlova mostu. Samozřejmě budou k dostání i v pokladnách na místě v době konání festivalu. Děti do šesti let budou mít vstup na akci zdarma.
Prague Food Festival - foto2: David Vondruška
Prague Food Festival - foto5: David Vondruška
Prague Food Festival - foto4: David Vondruška
Prague Food Festival - foto3: David Vondruška
food festival 2009


Přidej komentář