Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Vinobraní o tomto víkendu v Botanické zahradě hlavního města Prahy otevře babí léto

Vinobraní o tomto víkendu v Botanické zahradě
Vinobraní o tomto víkendu v Botanické zahradě
08.09.2016 18:21 | redakce ZaKulturou.cz

Populární burčák i lahodná vína z vinice sv. Kláry a dalších předních vinařů z Moravy     a Čech potečou tento víkend proudem v trojské botanické zahradě. Po roce se vinice      sv. Kláry opět promění v dějiště oslav vína. Návštěvníci se mimo jiné mohou těšit na degustaci medailemi oceněných vín, prohlédnout si expozici dokumentující výrobu vína   a poslechnout si hudební program ve stylu jazzu, country a folkové hudby.

„Oblíbené vinobraní nás čeká už tento týden a já věřím, že si ho společně užijeme nejen díky vynikajícím mokům, které získaly bezpočet ocenění, ale také díky bohatému  doprovodnému programu, kterému vévodí české country legendy Zelenáči a Rangers band, a také díky naprosto jedinečnému výhledu na naše hlavní město Prahu. Proto bych velmi rád pozval všechny Pražany, ale  i „přespolní“, aby se k této oslavě letošní úrody připojili,“ říká Oldřich Vacek, ředitel Botanické zahrady hl. města Prahy.

Loňské počasí bylo teplé a suché, což vínům z vinice sv. Kláry velmi svědčilo. Jejich jedinečná, výborná chuť si získala od začátku roku již 21 medailí. Kromě místních vín však návštěvníci mohou okoštovat vína dalších devíti předních českých a moravských vinařů.

Doprovodný hudební program se ponese v duchu jazzu, country a folku.  Zazpívá Jitka Vrbová a Hot jazz Praha, dále vystoupí country a folkové kapely, mimo jiné také již legendární Zelenáči a Rangers band.  Po oba dny mohou zájemci navštívit také expozici výroby vína s průvodcem. Prohlídky se budou konat ve 14 a 16 hodin, cena je 350 Kč/os. Vstupenka zahrnuje exkurzi po expozici, degustaci 2 vzorků vína včetně vstupného do skleníku Fata Morgana a na vinobraní. Rezervace na prohlídku expozice výroby vína je nutná na email: amalie.balastikova@botanicka.cz nebo na čísle 737 284 260. 

 ---------

Sousedské ani jiné permanentky, včetně Trojské karty, se na vinobraní nevztahují, ale sobotní vstupenka do botanické zahrady platí i na vinobraní v nedalekém Trojském zámku. Vstupenka pro dospělého za 200,- Kč obsahuje vstup do venkovní expozice (vinobraní), vstup do skleníku Fata Morgana a skleničku na víno.Tagy: botanická


Přidej komentář