Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Adventní koncert Ireny Budweiserové zazní ve studiovém sále ČRo

budw01
Aktuální koncertní program Ireny Budweiserové nese název O Vánocích zpívám
25.11.2016 20:26 | Ladislav Lhota

Někdejší členka Spirituál kvintetu Irena Budweiserová vystoupí ve středu 30. listopadu ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice. Adventní veřejná nahrávka této výrazné zpěvačky se ponese v duchu blížících se Vánoc. Koncert začíná v 19 hodin a jeho záznam odvysílá českobudějovická rozhlasová stanice na Štědrý večer.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – O Vánocích zpívám, tak se jmenuje program známé zpěvačky, rovněž textařky, skladatelky a pedagožky – podle francouzské vánoční koledy s českým textem Pavla Jurkoviče. Skladba dala název také velmi zdařilému vánočnímu albu Ireny Budweiserové, které spatřilo světlo světa před osmi léty. Představuje citlivě vyváženou a hudebně svěží, lehce jazzovou sestavu vánočních písniček původu českého, španělského, francouzského i anglického, s mírnou převahou spirituálů.

Silný hlas Ireny Budweiserové dobře znají hlavně příznivci souboru Spirituál kvintet, kde vždy výrazně čněl nad ostatní. Osobitá zpěvačka kráčí i svou vlastní, poněkud komornější cestou. Není se co divit. Její hudební apetyt je velmi košatý a v hrdle má nástroj, který jí dává možnost střídat žánry, polohy a styly, kdy si zamane. Na pódiu studiového sálu Českého rozhlasu České Budějovice ji doprovodí kytaristé Jakub Racek a Miroslav Linka.

Vstup na veřejnou nahrávku je volný. Místenky lze získat ve vysílání Českého rozhlasu České Budějovice. Lidé, kteří v den akce přispějí v recepci ČRo ČB do pokladničky Nadačního fondu Světluška, mohou získat místenku jako poděkování za podporu nevidomých a slabozrakých. Zbývající místenky budou k vyzvednutí v rozhlasové recepci hodinu před začátkem veřejné nahrávky.

(tzr)
Foto z archivu I. Budweiserové
Přidej komentář