Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Alšova jihočeská galerie zve děti 1. června do dílen

aj01
Wortnerův dům AJG bude 1. června hostit fotografickou dílnu pro děti do třinácti let.
30.05.2016 15:10 | Ladislav Lhota

Spoustu interaktivní a tvůrčí zábavy k Mezinárodnímu dni dětí ve středu 1. června přichystala Alšova jihočeská galerie. Pod střechou Zámecké jízdárny v Hluboké nad Vltavou začne už dopoledne sochařská dílna pro děti do třinácti let pod titulem Je třeba zažít Sekala. Odpoledne se přidá výtvarný ateliér pro děti a rodiče s názvem Kouzlo fata morgany. Wortnerův dům AJG v Českých Budějovicích přivítá hodinu po poledni první dětské účastníky fotografické dílny, která bude otevřená, stejně jako ostatní dílny, do 17 hodin. 

Program v Zámecké jízdárně v Hluboké nad Vltavou:

10:00 – 17:00 Je třeba zažít Sekala, sochařská dílna pro děti od 7 do 13 let s Davidem Kubcem a lektorkami AJG. Dřívka, hřebíky, rámy, dráty, lístky, sádra, krabice, police, provázky… jak z toho vytvořit sochu, objekt nebo instalaci?

13:00 – 17:00 Kouzlo fata morgany, výtvarný ateliér pro děti a rodiče na téma imaginace, fantazie a snů s Martinem Hrubým, externím kurátorem pro vzdělávání AJG. Dílna volně vychází z děl, která jsou k vidění na výstavě Krása bude křečovitá / Surrealismus v Československu 1933 – 1939. Je rozdělená do třech aktivit, které vycházejí z různých děl, detailů, motivů, námětů a přístupů umělců, kteří jsou součástí výstavy.

Program ve Wortnerově domě v Českých Budějovicích:

13:00 – 17:00 Stínohry, fotografická dílna pro děti od 7 do 13 let s Evou Drančákovou, lektorkou AJG. Jak se dělá fotogram? Jak vyfotit ducha budějovických dvorků a ulic? Jak zachytit stopy minulosti? Co nám řeknou stíny?

(tzg)
Foto Ladislav Lhota
Přidej komentář