Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Aneta Langerová je zvědavá na třeboňské publikum

anelang01
V rámci turné k albu Na Radosti vystoupí zpěvačka Aneta Langerová také v Třeboni
20.07.2016 21:29 | Ladislav Lhota

Letní část turné Anety Langerové k albu Na Radosti má osm zastavení na krásných místech – v amfiteátrech, nádvořích zámků nebo vyhlídkách z hradu. Koncert pod širým nebem si užijí i fanoušci v jihočeské Třeboni na nádvoří radnice v sobotu 23. července. Začátek je stanovený na 20.30.

TŘEBOŇ – Zpěvačku doprovodí kapela a smyčcové trio. Ke koncertu v malebném městě uprostřed kraje rybníků poskytla Aneta Langerová aktuální rozhovor. Přiznala v něm, že vždycky je zvědavá, zda publikum rádo zpívá. Výjimkou jistě nebude ani třeboňské vystoupení.

Album Na Radosti je inspirované Šumavou, což jihočeské publikum rádo a s hrdostí vnímá. Jak se vám v této souvislosti hraje v jižních Čechách?
Do jižních Čech se pokaždé těším na koncerty, ale i na výlety, které po Šumavě a okolí podnikám už několik let. Písně z alba Na Radosti získávají úplně jiný rozměr, když vím, že vznikaly právě zde.

V Třeboni jste se představila naposledy loni v únoru.
Poslední koncert v Třeboni byl v divadle a nikdy na něj nezapomenu. Hned na úvod se omylem spustil požární alarm, který nás všechny velmi polekal, ale poplach byl naštěstí planý. V tu chvíli jsem si říkala, co všechno nás ještě ten večer čeká a nemine. A přišla další situace, která byla velmi komická. Přestal nám hrát aparát, nejdřív pravidelně vypadával a následně už nehrál vůbec. Nezbývalo nic jiného, než vzít kytaru a ostatní muzikanty a jít dopředu k lidem a začít hrát akusticky. Byla to neuvěřitelná legrace. Něco podobného jsem zatím nikdy nezažila. Improvizovaný koncert. Zážitek, který se vryje do paměti a nikdy se z ní nevymaže. Publikum bylo skvělé. A my jsme se s kapelou ještě hodně dlouho smáli.

Na co se tu nejvíc těšíte?
Na publikum, ostatně jako všude. Každé publikum je trochu jiné. Vždy jsem zvědavá, jaké bude, jak nás přijme, zda rádo zpívá. A také miluju pocit, když se po koncertě všichni usmívají a odcházejí spokojení a nabití novou energií.

Máte na Třeboň i nějakou nehudební vzpomínku?
Na Třeboň mám mnoho vzpomínek. Poprvé jsem ji viděla, když jsem byla ještě malá a jela jsem s tátou navštívit svoji mámu do lázní. Byl to velmi silný okamžik. Třeboň mám také spojenou s výlety na kole a následným odháněním komárů, kteří někdy bývají nelítostní. A také jsem už několikrát navštívila pláž Ostende, kde se mi velmi líbilo a kam se opět ráda někdy vrátím.

Bude nynější koncert něčím výjimečný?
Na koncertech Na Radosti bude mít publikum možnost vidět mou kapelu, ale také mé smyčcové trio z projektu Pár míst. Je to výjimečné spojení dvou světů, které jsem si dlouho přála dát dohromady.

Hrajete ráda pod širým nebem? Jaké v tom spatřujete výhody a jaké nevýhody?
Počasí je nevyzpytatelné. Pokaždé, když hrajeme venku, modlím se, aby bylo dobré počasí, aby lidé nemokli a nebyla jim zima. I když déšť má také své kouzlo a několikrát jsem ho už na koncertech zažila jako divák, byla bych ráda, aby se publikum cítilo dobře. Ale počasí se poručit nedá, a tak nezbývá jen doufat, že bude hezky. Výhody jsou zase v tom, že jsme všichni na čerstvém vzduchu, což je v letních měsících osvěžující a příjemné. Koncerty v uzavřených prostorách a v divadle se liší atmosférou. Mně osobně se líbí všude, kde vládne dobrá nálada, lidé jsou přátelští a vstřícní. Pak už je jedno, jestli stojím v dešti, na slunci nebo sedím v divadle. Člověku je zkrátka příjemně. Věřím, že si z večera v Třeboni odneseme všichni krásný zážitek.

Alena Binterová
Foto Olga Špátová
Přidej komentář