Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Ateliéry se otevřou k výrobě Lichožroutů či podzimních zahrad

lit01
Výstavu Nejen Lichožrouti v táborské Galerii 140 doprovodí v Den otevřených ateliérů 9. října celodenní Lichodílna s možností vlastní výroby roztomilých postaviček
07.10.2021 15:57 | Ladislav Lhota

Dny otevřených ateliérů v Jihočeském kraji se v sobotu 9. října neobejdou bez účasti táborských městských galerií. V Galerii 140 bude po celý den fungovat Lichodílna, v níž si malí i velcí snaživci mohou vyrobit vlastního Lichožrouta z ponožek. V Galerii U Radnice se uskuteční výtvarná dílna nazvaná Pod Šablonovníkem, kterou povede Lucie Mrázová od 13 do 16 hodin. Podle šablon si lidé mohou vytvořit svoji podzimní zahradu.

TÁBOR – Obě dílny se konají v rámci aktuálních výstav. V Den otevřených ateliérů zde bude vstup zdarma. Lichodílna doprovodí výstavu Galiny Miklínové s názvem Nejen Lichožrouti, která bude v Galerii 140 otevřená do 7. listopadu a je průřezem tvorby jedné z nejvýraznějších představitelek tuzemské knižní ilustrace a filmové animace. Vedle Lichožroutů přivítá návštěvníky také Verunka, kokosový dědek nebo Vombat Jirka. Dílna Pod Šablonovníkem je inspirovaná výstavou Pavla Klímy – Zahrada Dr. Hirsche. V Galerii U Radnice bude přístupná do 31. října. Pojednává o vztahu člověka ke krajině, o pokoře a přijímání, o terapii v nás.

(lho, tzg)
Foto archiv Tábor v akci


lit02
lit06


Přidej komentář