Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Bárka natočila první klip a vánoční koncert pro charitu

vak01
Hudební uskupení Bárka (Ivana Pokorná - keltská harfa, Pavel Barnáš - violoncello) při natáčení vánočního koncertu v budějovické katedrále Sv. Mikuláše spolu s primátorem Jiřím Svobodou
06.12.2020 12:23 | Ladislav Lhota

Pražské hudební uskupení Bárka, které tvoří Ivana Pokorná (keltská harfa) s Pavlem Barnášem (violoncello), během léta pilně koncertovalo a natočilo svůj první klip zaplněný krásami jihočeské přírody a půvaby spočívajícími v nevšední architektuře Schwarzenberské hrobky Třeboni. Premiéra na YouTube bude 12. 12. 2020 ve 12.12 hodin. Dvojice renomovaných muzikantů natočila i vánoční koncert pro Městskou Charitu v Č. Budějovicích. Odvysílá ho Jihočeská televize na Štědrý den a Boží hod.

JIŽNÍ ČECHY – Vánoční koncert se stal tradiční součástí adventu v krajské metropoli. Městská charita dostala od radnice na koncert finanční příspěvek deset tisíc korun. „Chceme vyjádřit poděkování pracovníkům, dobrovolníkům, donátorům městské charity a také všem, kteří cítí potřebu podat pomocnou ruku,“ uvedl primátor Jiří Svoboda. Vzhledem k protipandemickým opatřením se akce musí obejít bez přímé účasti diváků. Bárka předtočila své vystoupení v katedrále Sv. Mikuláše a záznam si lidé vychutnají alespoň v televizním vysílání.

Oba protagonisté působí desítky let v renomovaných profesionálních tělesech. Vedle toho si však přáli hrát i skladby podle svého výběru v malém obsazení a stvořili Bárku. Nabízejí působivé spojení keltské harfy a violoncella, hrají bez not a bez dirigentské taktovky. Ivana Pokorná je členkou orchestru Národního divadla a hostuje v mnoha projektech, aktuálně na nové desce skupiny Žalman a spol. Violoncellista Pavel Barnáš působí v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu a je ředitelem festivalu Okolo Třeboně s téměř třicetiletou tradicí. 

(lho, fer)
Foto archiv Statutárního města Č. BudějovicePřidej komentář