Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Bárka zahraje v Klášteře i v korunách stromů

kob01
V obci Klášter na trase z Nové Bystřice do Slavonic leží kostel Nejsvětější Trojice zbudovaný na začátku 16. století příslušníky řádu paulánů, kteří zde objevili tři sbíhající se léčivé prameny. V kostele zazní violoncello a harfa kapely Bárka
28.07.2021 11:06 | Ladislav Lhota

Kapela Bárka tvořená violoncellistou Pavlem Barnášem a harfenistkou Ivanou Pokornou, kteří si občas ke společnému hraní zvou další hudební hosty, chystá svoji letní „šňůrku“. Od 29. července do 19. září ji čeká série koncertů, při nichž propluje různými žánry. Vodami bouřlivými i klidnými. Z třinácti naplánovaných vystoupení se jich celkem pět uskuteční v jihočeských lokacích.

JIŽNÍ ČECHY / ČESKO – Pavel Barnáš s Ivanou Pokornou se vrátí do míst, kde již sklízeli úspěchy, ale také zamíří na místa dosud divácky neprobádaná. K těm patří Stezka v korunách stromů u vodní nádrže Lipno nebo romantický kostel Nejsvětější Trojice v bývalém klášteře paulánů v obci Klášter u Nové Bystřice (pod Landštejnem). Poprvé také zavítají do Chlumu u Třeboně. Vrátí se naopak na Křížovou horu nad Českým Krumlovem či zříceninu hradu Pořešín. Mimo Jihočeský kraj se Bárka objeví při Poetickém čtvrtku v Zelené rokli na vlakovém nádraží Petrov u Prahy, také zahraje v rámci Hradozámecké noci na Křivoklátě, jednom z nejvýznamnějších středověkých českých hradů.

(lho, tzb)
Foto oficiální webové stránky N. Bystřice, archiv Bárky

Termíny koncertů:

29.7. Pikovice – Zelená rokle
30.7. Kaliště (okres Praha – východ) – Osada Merida
31.7. Křivoklát – Hradozámecká noc
1.8. Telč - Nocturno
3.8. Stezka korunami stromů Lipno
7.8. Pořešín – Hradní krčma
8.8. Hrachov Svatý Jan (okres Příbram) – Ochrana fauny ČR
27.8. Klášter u Nové Bystřice
28.8. Český Krumlov – Křížová hora
29.8. Chlum u Třeboně – Srpnová neděle
30.8. Praha – Pražský Montmartre
31.8. Praha - Dolní Počernice
19.9. Praha - dvorek Heřmanova 51kob02
kob03
kob04


Přidej komentář