Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Barokním sálem bude znít hudba pro Ukrajinu

200422kpu01
Do barokního sálu v historické budově Jihočeského muzea zavítají 28. dubna ukrajinští umělci zároveň s českými hudebníky ke společnému komornímu Koncertu pro Ukrajinu, jehož celý výtěžek poslouží na pomoc lidem v nouzi a především válečným uprchlíkům na našem území
20.04.2022 16:40 | Ladislav Lhota

Barokní sál hlavní budovy Jihočeského muzea na Senovážném náměstí v krajské metropoli bude ve čtvrtek 28. dubna hostit české a ukrajinské hudebníky, kteří se představí v rámci charitativního Koncertu pro Ukrajinu. Zazní skladby pro kytaru, klavír, housle a také operní zpěv. Vstupenky za 150 korun lze dopředu zakoupit v recepci Jihočeského muzea (úterý – neděle, svátky od 9 do 17.30) nebo před začátkem koncertu, nebude-li naplněná kapacita sálu.

Č. BUDĚJOVICE – Ukončení ruské vojenské agrese na Ukrajině zůstává v nedohlednu. Brutálním počínáním putinovské armády trpí stále vyšší počet nevinných lidí. Mnozí utíkají ze země a nacházejí útočiště v okolních zemích včetně České republiky. Ve snaze pomoci uprchlíkům se vedení Jihočeského muzea spojilo s Diecézní charitou v Českých Budějovicích a uspořádalo koncert, z něhož celý výtěžek půjde na sbírkový účet určený pro pomoc lidem v nouzi na našem území. V hudebním podvečeru vystoupí kytarový duet Vojtěch Vrtiška & Ivan Boreš, klavír a housle rozezní Elena Průšová a Matěj Toman, přijde soubor Světlo pro Ukrajinu a operní pěvkyně Markéta Kurzová.

(lho, tzm)
Foto archiv Jihočeského muzea


200422kpu02


Přidej komentář