Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Berenika Ovčáčková ukáže v Táboře Srdcové eso

obe01
Nejnovějším výstavním počinkem v táborské Galerii U Radnice bude od 9. března (datum vernisáže) prezentace aktuáních grafických prací z dílny renomované výtvarnice Bereniky Ovčáčkové. Představí je pod souhrnným názvem Srdcové eso
07.03.2022 11:15 | Ladislav Lhota

V táborské Galerii U Radnice se slavnostní vernisáží 9. března od 17 hodin otevře výstava s názvem Srdcové eso, která představí aktuální grafickou tvorbu a koláže renomované výtvarnice Bereniky Ovčáčkové (1964). Pro výstavní prostory v historickém domě ze 16. století, který se svojí severní stranou přímo napojuje na původní  gotickou radnici, nachystala autorka zcela nové grafiky se společným motivem srdce jako symbolu lásky, citu a porozumění. Expozice bude přístupná do 15. května.

TÁBOR – Ostravská rodačka Berenika Ovčáčková žije a pracuje v Praze. Vyrůstala v umělecké rodině (otec Eduard Ovčáček – malíř, sochař, grafik, kurátor, matka Alenka Ovčáčková – keramička). V období 1986–1991 studovala na pražské AVU v ateliéru grafiky pod vedením Ladislava Čepeláka a Dalibora Chatrného. Získala znalosti a dovednosti v klasických grafických technikách, ale nakonec u ní převážila serigrafie a počítačová grafika. Věnuje se také koláži a malbě, je známá také jako ilustrátorka, textilní výtvarnice a fotografka. Prezentovala se na řadě samostatných a společných výstav v tuzemsku i zahraničí. Roku 2002 se stala členkou Sdružení českých umělců grafiků Hollar.

(lho, tzt)
Foto archiv Galerie U Radnice


obe02
obe03
obe04


Přidej komentář